Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Ciąża a praca
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Pią 26 Sie, 2016 00:11   Ciąża a praca

Może temat tego posta jest trochę inny od działu, ale w pewnym sensie z nim związany, ponieważ chyba coraz częstszym problemem jest obawa ''zaciążeniem''. Sama jestem w miarę świeża w swojej pracy i boję się, że przez to nie zagrzeje w niej miejsca... Jednak z drugiej strony czekać znowu dwa-trzy lata trochę mnie przeraża... Tym bardziej, że nie młodnieje, jestem już po 30 i chcialabym w końcu mieć dziecko, oboje z moim mężęm chcemy, i w zasadzie jedynie co nas powstrzymuje to obawa utraty pracy, bo jednak mamy wzięty kredyt, więc gdyby coś, to byłaby to katastrofa. Wpadam na pomysł, żeby zrobić jakaś podyplomówkę, tak żeby potwierdzić swoje kompetencje do wyonywania pracy, na pewno to też nie zaszkodzi a mi da większy psychiczny luz, że gdyby co, to trudniej będzie znaleźć kogoś o podobnych kompetencach na moje miejsce. Zastanawia się nad podyplomówką na WSB w Opolu, m.in. dlatego, że tutaj na ich stronie wyczytałam, że uczelnia szanuje czas studnetów itp., co akurat dla mnie jako osoby pracującej jest bardzo ważne. Chciałabym się jednak od Was przy okazji dowiedzieć czy to dobra oferta, bo jeżeli mam już wydać pieniądze, to lepiej zainwestować je dobrze. Z góry dzięki!

An23ka 

Wysłany: Sro 26 Maj, 2021 12:16   

My z mężem mieliśmy nieco inny dylemat związany z ciążą i powiększeniem rodziny. Także myśleliśmy już od dłuższego czasu o kolejnym dziecku. Jednak zastanawialiśmy się, czy w obecnym czasie koronawirusa lepiej nie odłożyć tej decyzji na późniejszy okres. Muszę przyznać, że sporo dowiedzieliśmy się z tego https://blog.invimed.pl/b...dziecko-i-ciaza ciekawego wywiadu z ginekologiem. Wszystko bardzo profesjonalnie, a zarazem zrozumiale i czytelnie wyjaśnione. Jeżeli ktoś z was znajduje się w podobnej sytuacji, co my, to polecam poczytać. Osobiście dowiedziałam się, jakie są niebezpieczeństwa związane z zajściem w ciąże w trakcie epidemii. Okazuje się, że nie odnotowano negatywnego wpływu infekcji wirusa na ciążę i jej przebieg. Zaleca się jednak ostrożność. Pojawiają się jeszcze kolejne pytania m.in. o wirusa a poronienie, czy też konsekwencje zarażenia dla noworodka. Polecam jednak w wolnej chwili samemu przeczytać, co w tej sprawie do powiedzenia ma specjalista. Pozdrawiam i polecam ten wywiad.

pracowity 

Wysłany: Pią 28 Maj, 2021 11:48   

Cały okres ciąży kobieta powinna myśleć o sobie i być na l4. Jeśli kompletujesz wyprawkę dla dziecka to nie zapomnij o ważnym elemencie jak zawieszka na smoczka lub gryzaka. Mi nieraz taki gadżet uratował sytuację bo dzieci często lubią wypluć lub wyrzucić. Fajne zawieszki masz w ofercie tego sklepu https://nikitoys.pl więc dopisz do listy.

KarinaM 

Wysłany: Czw 10 Cze, 2021 21:35   

Pamiętajcie, że nie musicie pozostawać same z takimi problemami. Najrozsądniej zawsze będzie, jeśli skorzystacie z jak najlepszego wsparcia. Na stronie https://psychomedic.pl/to...rskiego-ciecia/ macie więcej informacji w kontekście skutecznego zwalczania tokofobii, dlatego też koniecznie powinnyście się z tym zapoznać już teraz.

EmmaSS 

Wysłany: Pon 14 Cze, 2021 10:30   

Tak na prawdę najwięcej zależy od tego jak się czujecie. Kiedyś to kobiety chodziły do pracę praktycznie do samego końca, do porodu. Jak się źle czujecie to nie ma co ryzykować. Poczytajcie sobie stronkę https://dzidziusiowo.pl/p...osy-pod-pachami i też ich porady dla ciężarnych.

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu