Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu egzamin czerwiec 2012
Autor Wiadomość

noris26 

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 18:53   

Malwa 90 napisał/a:
fbbrips Mam takie pytanie :

cyt. A moze dziecko sie nie douczylo w swojej szkole ? tymze dzieckiem nazywasz moze mnie ?

o mnie mu chodzi :-D

[ Dodano: Czw 21 Cze, 2012 18:54 ]
fbbrips napisał/a:
no wiem ze sama nad soba sie zalisz

nie rozumiem twojej ignoracji .

polowa polski wiedziala ze jest 100tys j.m na 1g a druga polowa nie wiedziala to jedynie swiadczy o edukacji (w tej drugiej polowie ) w szkole

a może w tej pierwszej?

olbright 

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 18:55   

Do bledu z Pabialgina P tez sie nikt nie przyznal, i tez nie mial on zednego wplywu na ocene projektow.

Malwa 90 

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 18:56   

Ludzie Wy to jestescie agenci :-D olrajt jest :-D

klaudiau0 

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 18:57   

Czy ma ktos w swojej szkole dr, ktorzy sprawdzaja testy z cke?? Czy wam cos mowili konkretnego??

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 18:57   

Malwa 90 napisał/a:
fbbrips Mam takie pytanie :

cyt. A moze dziecko sie nie douczylo w swojej szkole ? tymze dzieckiem nazywasz moze mnie ?

nie mowie o tobie tylko wkurza mnie to ze niektorzy zrobili zle i probuja jeszcze przekonac ze maja racje a jej nie maja .

jedna dziewczyna na jednym forum napisala

TECHNOLOGIA POSTACI LEKU
Literatura
1. Bukowski St.: Receptura. Zarys technologii lekarstw. PZWL. Warszawa 1963
2. Farmakopea IV. PZWL, Warszawa 1970
3. Farmakopea V. PTFarm, Warszawa 1995-1999
4. Farmakopea VI. PTFarm, Warszawa 2002
5. Gibson S., Gibson R.: Homeopatia dla wszystkich. PZWL. Warszawa 1992
6. Jachowicz R.: Receptura apteczna – podręcznik dla studentów farmacji. PZWL, Warszawa
2004
7. Janicki S., Fiebig A., Szmitowska M.: Farmacja stosowana – podręcznik dla studentów
farmacji, PZWL, Warszawa 2002
8. Janicki S., Szmitowska M., Zieliński W.: Dostępność farmaceutyczna i dostępność
biologiczna leków. Polfa OIN, 2001
9. Krówczyński L., Rybacki E.: Interakcje w fazie farmaceutycznej. PZWL, Warszawa 1996
10. Krówczyński L.: Ćwiczenia z receptury. PZWL. Warszawa 1996
11. Krówczyński L.: Technologia postaci leku. PZWL. Warszawa 1969
12. Krówczyński L.: Zarys technologii postaci leku. PZWL. Warszawa 1994
13. Leibold G.: Homeopatia: medycyna naturalna dla każdego. Videograf, Katowice 1993
14. Müller R. H., Hildebrand G. E. Red.: Technologia nowoczesnych postaci leku. PZWL,
Warszawa 1998
15. Modrzejewski F.: Farmacja stosowana. PZWL. Warszawa 1977
16. Nerlo H.: Aseptyczne przyrządzanie leków. PZWL, Warszawa 1979
17. Stubler M.: Leki homeopatyczne: łagodne sposoby leczenia chorób. PZWL, Warszawa 1991
18. Czasopisma: Gazeta farmaceutyczna, Wydawnictwo Kwadryga. Warszawa; Lek w Polsce
Wydawnictwo Medyk, Warszawa

W oparciu o powyższą literaturę (metodycznie i merytorycznie) i wszelkie wzmianki dotyczące zapisu "j.m.", wychodzi na to, że nie zaniżamy, jeżeli nie będzie przekroczenia w stosunku do [g] w odniesieniu do nystatyny chociażby

Ciekawa

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2013 z rozwiązaniami są na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przykładowe rozwiązania zadań są na stronie
www.egzaminzawodowy.info

klaudiau0 

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 18:59   

dajcie juz spokoj z ta nystatyna;/ co z warunkami jalowymi? Jest ktos kto robil normalnie????

and222ia 

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 18:59   

Katsumi napisał/a:
noris26 napisał/a:
Katsumi napisał/a:
Jesteście niepoważni. Do czego chcecie się odwoływać? Do tego, że zrobiliście coś czego nie powinniście, albo może do tego, że nie potraficie czytać? Czy maść to zawiesina? Nie wydaje mi się. Czy w zeszłym roku było trzeba liczyć dawki lub je korygować dla substancji które nie miały podane w farmakopei dawek doodbytniczych? Odpowiedź brzmi nie! Chyba, że według Was tyłek to usta. Nauczcie się czytać ze zrozumieniem.

a powiedz proszę czy czopek z methamizolem działa tak samo jak tabletka z methamizolem? a droga podania jest inna.
A gdyby to wszystko było tak jasne jak Ty piszesz nie sądzę że tak wiele ludzi popełniło by ten błąd.

Czyli rozumiem że Twoim zdaniem można porównać obojętnie do jakiej dawki? Oraz że wszystko jedno jaką drogą aplikuje się lek?
Nie mówię, że ludzie którzy obniżyli dawkę Nystatyny stracą ogółem tyle punktów, żeby nie zdać, bo może w kluczu nie będzie aż tyle punktów dotyczących jej i nazbierają wystarczającą ilość. Ale nie można też robić afery i odwoływać się jeśli nie ma do tego podstaw...
,
podstawy są do odwołania, bo niby skąd ty wiedziałeś że to 100 000j.m jest NA 1 G???? czyżby ktoś cię poinformował o tym na egzaminie???

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 19:01   

and222ia napisał/a:
Katsumi napisał/a:
noris26 napisał/a:
Katsumi napisał/a:
Jesteście niepoważni. Do czego chcecie się odwoływać? Do tego, że zrobiliście coś czego nie powinniście, albo może do tego, że nie potraficie czytać? Czy maść to zawiesina? Nie wydaje mi się. Czy w zeszłym roku było trzeba liczyć dawki lub je korygować dla substancji które nie miały podane w farmakopei dawek doodbytniczych? Odpowiedź brzmi nie! Chyba, że według Was tyłek to usta. Nauczcie się czytać ze zrozumieniem.

a powiedz proszę czy czopek z methamizolem działa tak samo jak tabletka z methamizolem? a droga podania jest inna.
A gdyby to wszystko było tak jasne jak Ty piszesz nie sądzę że tak wiele ludzi popełniło by ten błąd.

Czyli rozumiem że Twoim zdaniem można porównać obojętnie do jakiej dawki? Oraz że wszystko jedno jaką drogą aplikuje się lek?
Nie mówię, że ludzie którzy obniżyli dawkę Nystatyny stracą ogółem tyle punktów, żeby nie zdać, bo może w kluczu nie będzie aż tyle punktów dotyczących jej i nazbierają wystarczającą ilość. Ale nie można też robić afery i odwoływać się jeśli nie ma do tego podstaw...
,
podstawy są do odwołania, bo niby skąd ty wiedziałeś że to 100 000j.m jest NA 1 G???? czyżby ktoś cię poinformował o tym na egzaminie???

to ze jest 1g na 100tys j.m uczy sie w szkole na 2 - 3 sem :-)

[ Dodano: Czw 21 Cze, 2012 19:02 ]
klaudiau0 napisał/a:
dajcie juz spokoj z ta nystatyna;/ co z warunkami jalowymi? Jest ktos kto robil normalnie????

podobno duzo ludzi zrobilo z nystatyna normalnie

olbright 

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 19:03   

Nawet jakby bylo na tone, czy kwintal to nie nalezalo korygowac. Koryguje sie do dawek maksymalnych, patrz kwas salicylowy

stopka 

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 19:04   stopka

olbright napisał/a:
Za 0.414 jest 0 pkt. Poniewaz w poleceniu bylo zaznaczone ze stezenia podajemy do dwoch miejsc po przecinku, czyli 0.41%.
Stezenie nystatyny podane w tabeli dawek bylo " zwykle stosowane czyli inaczej zalecane" a koryguje sie wylacznie do dawek maksymalnych. Chyba jedyna substancja, ktora posiada taka dawke jest kwas salicylowy. Co do jalowosci wykonania recepty z nystatyna w postaci zawiesiny w Recepturze aptecznej Prof Jachowicz, oraz w Cwiczeniach z Receptury Krowczynski /Jachowicz strony odpowiednio 188 rec. 10 oraz str. 102 rec. 20 nie ma slowa o jalowosci wykonania.

To dlaczego w recepturze oraz krowczynskim nystatyna znajduje sie w "recpturze antybiotykow"?Sprawdz strone 191 w Jachowicz.Pod zawiesina jest ogolna uwaga,ze wszystkie leki zawierajace antybiotyk nalezy wykonac jalowo.Trudno zeby pisali pod kazda recepta ,zeby w warunkach jalowych .po to jest oddzielny rozdzial "receptura antybiotykow" w ktorej jak byk jest nystatyna.

Malwa 90 

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 19:06   

and222ia Tak sa popieram Twoje ostatnie zdanie. Na górze w tabelce przy wykazie dawek jest zapisane dawki w gramach,mg,stezenie w %. I któro wybrac ? Wykazy dawek sa dla nas po to zeby nam pomoc i podac ta dawke a nalezaloby sprecyzowac. No ale ja nie wiem, nie wypowiadam sie. Ja juz koncze temat tego skladnika.

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 19:08   

Malwa 90 napisał/a:
and222ia Tak sa popieram Twoje ostatnie zdanie. Na górze w tabelce przy wykazie dawek jest zapisane dawki w gramach,mg,stezenie w %. I któro wybrac ? Wykazy dawek sa dla nas po to zeby nam pomoc i podac ta dawke a nalezaloby sprecyzowac. No ale ja nie wiem, nie wypowiadam sie. Ja juz koncze temat tego skladnika.

prawie wszystkie dawki sa podane m Gramach , tylko niektorze substacje podane w mg . i wtedy jest napisane w tabeli , chyba jest tak przy efedrynie w Fp 8

sylwiako90 

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 19:11   

noris26 napisał/a:
bardzo chętnie się przyznam ja mi udowodnisz, że to Ty masz rację.
W FP VI też nie ma.

Popieram "noris 26"dokladnie w VI jest ze j.m/g ale w zwykle stosowanych... tu nie chodzi o to czy ktos zrobil blad czy nie czy o jakies przyznawanie tylko o to że nas wprowadzili w bląd i po raz kolejny powtarzam ze po to dolaczaja dokumenty zeby na nich byly zawarte informacje z ktorych korzystamy a nie ze mamy sie czegos domyslac to tak jakby Ci nie podali wartosci etanolu bo powinienes/as to wiedziec po 2 latach nauki... brak slow jesli chodzi o ten egzamin... ciekawe jak sie do tego ustosunkuja...

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 19:13   

[ Dodano: Czw 21 Cze, 2012 19:14 ]
sylwiako90 napisał/a:
noris26 napisał/a:
bardzo chętnie się przyznam ja mi udowodnisz, że to Ty masz rację.
W FP VI też nie ma.

Popieram "noris 26"dokladnie w VI jest ze j.m/g ale w zwykle stosowanych... tu nie chodzi o to czy ktos zrobil blad czy nie czy o jakies przyznawanie tylko o to że nas wprowadzili w bląd i po raz kolejny powtarzam ze po to dolaczaja dokumenty zeby na nich byly zawarte informacje z ktorych korzystamy a nie ze mamy sie czegos domyslac to tak jakby Ci nie podali wartosci etanolu bo powinienes/as to wiedziec po 2 latach nauki... brak slow jesli chodzi o ten egzamin... ciekawe jak sie do tego ustosunkuja...

a co powiesz na to ze sie odwolywali rok temu chyba jak nie bylo podanej masy tab. odpowiec z Oke byla taka ze uczniowie powinni taka rzecz wiedziec .
Sprawa pozniej ucichla ale podobno zaliczyli wszystkim obliczenia

olbright 

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012 19:16   Re: stopka

stopka napisał/a:
olbright napisał/a:
Za 0.414 jest 0 pkt. Poniewaz w poleceniu bylo zaznaczone ze stezenia podajemy do dwoch miejsc po przecinku, czyli 0.41%.
Stezenie nystatyny podane w tabeli dawek bylo " zwykle stosowane czyli inaczej zalecane" a koryguje sie wylacznie do dawek maksymalnych. Chyba jedyna substancja, ktora posiada taka dawke jest kwas salicylowy. Co do jalowosci wykonania recepty z nystatyna w postaci zawiesiny w Recepturze aptecznej Prof Jachowicz, oraz w Cwiczeniach z Receptury Krowczynski /Jachowicz strony odpowiednio 188 rec. 10 oraz str. 102 rec. 20 nie ma slowa o jalowosci wykonania.

To dlaczego w recepturze oraz krowczynskim nystatyna znajduje sie w "recpturze antybiotykow"?Sprawdz strone 191 w Jachowicz.Pod zawiesina jest ogolna uwaga,ze wszystkie leki zawierajace antybiotyk nalezy wykonac jalowo.Trudno zeby pisali pod kazda recepta ,zeby w warunkach jalowych .po to jest oddzielny rozdzial "receptura antybiotykow" w ktorej jak byk jest nystatyna.

Ok, sprawdzilem zgadza sie, to w wykonaniu preparatow do oczu wszedzie sa warunki jalowe opisane, wiec wypadaloby przy zawiesinach rowniez zadac sobie troche trudu,i je opisac, zamiast wprowadzac ludzi w blad.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu