Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Co może być na egzaminie?
Autor Wiadomość

teremok 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 11:19   Re: Praktyczny A.36

oskar7373 napisał/a:
sloneczko3103 napisał/a:
Witajcie :-) Czy ktoś z osób które już zdawały egzamin może mi odpowiedzieć na pytanie czy jeśli wprowadzamy sami plan kont to czy trzeba zdefiniować samemu bilans lub rachunek zysków i strat żeby je zrobić i wydrukować ? Będę wdzięczna za odpowiedzi :-) Pozdrawiam :-)

Tak trzeba samemu zdefiniować bilans i rachunek wyników a także CIT2 lub CIT8

Witam. CIT2 i CIT8 to juz do A.65, do A.36 tylko BZ i RZiS

oskar7373 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 11:44   Re: Praktyczny A.36

teremok napisał/a:
oskar7373 napisał/a:
sloneczko3103 napisał/a:
Witajcie :-) Czy ktoś z osób które już zdawały egzamin może mi odpowiedzieć na pytanie czy jeśli wprowadzamy sami plan kont to czy trzeba zdefiniować samemu bilans lub rachunek zysków i strat żeby je zrobić i wydrukować ? Będę wdzięczna za odpowiedzi :-) Pozdrawiam :-)

Tak trzeba samemu zdefiniować bilans i rachunek wyników a także CIT2 lub CIT8

Witam. CIT2 i CIT8 to juz do A.65, do A.36 tylko BZ i RZiS

Bardzo ciekawe bo aby zrobić poprawnie RZiS to musimy policzyć zaliczke na PDOP a wiec CIT2 miesieczny albo roczny CIT8. Czyli jak nie zdefiniujesz w programie deklaracji CIT to jak sprawdzisz czy dobrze się policzyło zaliczke na PDOP. Jeśli chodzi o CIT8 to mam takie przykładowe zadania gdzie było trzeba obliczyć CIT a jeśli teraz w styczniu będziemy obrabiać dokumenty z grudnia to aby sprawdzić obliczenia musi być CIT8 bo inaczej nie sprawdzi się prawidłowści obliczeń.

Z tego co się orientuje to na egzaminie A.65 bardziej będzie ukierunkowanie na obliczenia podatku od osób fizycznych (PIT4, PIT5, Ryczałt) oraz rozliczenia roczne tego podatku. Mogą też być zadania z płatnika.

AnaM1977 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 14:30   

Żeby policzyć podatek dochod. od osób prawnych trzeba zrobić wynik finansowy metodą statystyczną ;-)

oskar7373 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 14:38   

AnaM1977 napisał/a:
Żeby policzyć podatek dochod. od osób prawnych trzeba zrobić wynik finansowy metodą statystyczną ;-)

Na egzaminie wg starych zasad jak robilo sie tabele dekretacyjna dla calego zadania to tak sie do tego dochodziło ale teraz jak na dokumentach sie robi dekretacje to szybciej jest zdefiniowac cit niz liczyc na piechote w szczególnosci jak na egzamin zabiera sie tylko długopis. :-P

A ponadto widziałem arkusze egzaminacyjne jakie były w Czerwcu 2013 dot. A.36 i w jednym z nich było właśnie przygotować CIT2 za m-c maj 2013.

teremok 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 22:14   

[quote="oskar7373"]
AnaM1977 napisał/a:

Na egzaminie wg starych zasad jak robilo sie tabele dekretacyjna dla calego zadania to tak sie do tego dochodziło ale teraz jak na dokumentach sie robi dekretacje to szybciej jest zdefiniowac cit niz liczyc na piechote w szczególnosci jak na egzamin zabiera sie tylko długopis. :-P

A ponadto widziałem arkusze egzaminacyjne jakie były w Czerwcu 2013 dot. A.36 i w jednym z nich było właśnie przygotować CIT2 za m-c maj 2013.[/quote

W kwalifikacjach A.36 nie ma CIT po co wprowadzac w blad! Na egzaminach wg starych zasad Bilans i RZiS byl juz zdefiniowany i wystarczylo wyliczyc. Na nowym egzaminie musimy najpierw zdefiniowac bo bez tego nie wyliczysz BZ i RZiS i nie wydrukujesz !

Ciekawa

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwiązaniami są na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przykładowe rozwiązania zadań są na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Rach1Zak 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 23:01   

[quote="teremok"]
oskar7373 napisał/a:
AnaM1977 napisał/a:

A ponadto widziałem arkusze egzaminacyjne jakie były w Czerwcu 2013 dot. A.36 i w jednym z nich było właśnie przygotować CIT2 za m-c maj 2013.[/quote

W kwalifikacjach A.36 nie ma CIT po co wprowadzac w blad! Na egzaminach wg starych zasad Bilans i RZiS byl juz zdefiniowany i wystarczylo wyliczyc. Na nowym egzaminie musimy najpierw zdefiniowac bo bez tego nie wyliczysz BZ i RZiS i nie wydrukujesz !

Jestes tego pewien bo ja takze mam zadanie z egzaminu A.36 z czerwca i jest do zrobienia deklaracja cit2 + bilans
jesli chodzi o stare zasady to roznie to bywalo z tym zdefiniowaniem bilansu i rachunku wynikow. ja zdwalem jakis rok lub troche dluzej temu i mialy by. wszystkie dokementy po defionowane ale niestety tak nie bylo. rachunek wynikow nie byl zdefiniowany a w bilansie byly bledy

teremok 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 08:25   

Jestes tego pewien bo ja takze mam zadanie z egzaminu A.36 z czerwca i jest do zrobienia deklaracja cit2 + bilans
jesli chodzi o stare zasady to roznie to bywalo z tym zdefiniowaniem bilansu i rachunku wynikow. ja zdwalem jakis rok lub troche dluzej temu i mialy by. wszystkie dokementy po defionowane ale niestety tak nie bylo. rachunek wynikow nie byl zdefiniowany a w bilansie byly bledy[/quote]

Bardzo prosze taki arkusz przyslac na forum , nie ma zadnego na nowych zasadach.
Na stronie OKE http://www.oke.krakow.pl/...31103_TRACH.pdf podane wymagania egzyminacyjne do kwalifakacji A.36 i tam nic nie ma na temat CIT.

Rach1Zak 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 08:52   

teremok napisał/a:
jesli chodzi o stare zasady to roznie to bywalo z tym zdefiniowaniem bilansu i rachunku wynikow. ja zdwalem jakis rok lub troche dluzej temu i mialy by. wszystkie dokementy po defionowane ale niestety tak nie bylo. rachunek wynikow nie byl zdefiniowany a w bilansie byly bledy

Bardzo prosze taki arkusz przyslac na forum , nie ma zadnego na nowych zasadach.
Na stronie OKE http://www.oke.krakow.pl/...31103_TRACH.pdf podane wymagania egzyminacyjne do kwalifakacji A.36 i tam nic nie ma na temat CIT.[/quote]

1. Arkusze z nowej podstawy są nie ogólnodostępne ale w mojej szkole prowadzący zajęcia miał taki arkusz (skąd to już jego sprawa) i nam takie zadanie dał do zrobienia jako zaliczenie przedmiotu.
2. W tym informatorze jest konkretnie napisane że jest to "przykład zadania egzaminacyjnego". Np. teraz w październiku było tylko kilka faktur do zaksięgowania i chyba bilans do zrobienia. Więc był stosunkowo łatwy ale co teraz w styczniu wymyślą to ja będę wiedział 22 stycznia bo moja grupa wtedy ma egzamin.

teremok 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 10:49   

Rach1Zak napisał/a:
teremok napisał/a:

Na stronie OKE http://www.oke.krakow.pl/...31103_TRACH.pdf podane wymagania egzyminacyjne do kwalifakacji A.36 i tam nic nie ma na temat CIT.

1. Arkusze z nowej podstawy są nie ogólnodostępne ale w mojej szkole prowadzący zajęcia miał taki arkusz (skąd to już jego sprawa) i nam takie zadanie dał do zrobienia jako zaliczenie przedmiotu.
2. W tym informatorze jest konkretnie napisane że jest to "przykład zadania egzaminacyjnego". Np. teraz w październiku było tylko kilka faktur do zaksięgowania i chyba bilans do zrobienia. Więc był stosunkowo łatwy ale co teraz w styczniu wymyślą to ja będę wiedział 22 stycznia bo moja grupa wtedy ma egzamin.[/quote]

nie chodzi o zadanie praktyczne a wymagania do kwalifikacji

monikan18 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 17:30   poprawka nowego egzaminu z rachunkowości A.36

hej. W czerwcu pisałam nowy egzamin z rachunkowości z kwalifikacji A.36 i niestety zabrakło mi kilku procent żeby go zdać. 23 stycznia mam poprawkę i już stres mnie łapie, po takiej przerwie trochę pozapominałam. Mam więc prośbę jeśli ktoś pisze poprawkę dajcie znać co było. ;-)

Rach1Zak 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 17:53   Re: poprawka nowego egzaminu z rachunkowości A.36

monikan18 napisał/a:
hej. W czerwcu pisałam nowy egzamin z rachunkowości z kwalifikacji A.36 i niestety zabrakło mi kilku procent żeby go zdać. 23 stycznia mam poprawkę i już stres mnie łapie, po takiej przerwie trochę pozapominałam. Mam więc prośbę jeśli ktoś pisze poprawkę dajcie znać co było. ;-)

Przeciez to nie ma roznicy czy pisze sie poprawke czy pierwszy raz bo zestawy powinny byc takie same :->

monikan18 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 18:16   do rach1zak

dzięki za odpowiedź. ;-)

manijana 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 19:21   

w październiku trzeba było samemu zdefiniować bilans, zresztą sami na egzaminie mieliśmy założyć firme i wprowadzić plan kont, my przerabiając na zajęciach zadania z egzaminów z poprzednich lat zawsze sami definiowalismy i u nas kładli duży nacisk na prawidłowe zdefiniowanie bilansu czy rzisi, nie slyszałam o tym, aby juz był zdefiniowany wcześniej, a nawet gdyby to lepiej sprawdzać bo wiadomo (chyba), że te dane na egzamin wprowadza informatyk, który nie ma pojęcia o rachunkowości

oskar7373 

Wysłany: Sob 11 Sty, 2014 17:27   Re: poprawka nowego egzaminu z rachunkowości A.36

monikan18 napisał/a:

Pamiętasz może co było na części praktycznej.

monikan18 

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014 20:16   

Było OT - przyjęcie środka trwałego i wypełnienie dokumentu amortyzacji, druga grupa miała inwentaryzację i wypełnienie jej w dokumencie (ręcznie). wszystkie zadania na zespole 5. Prześledź forum w okolicach 24-27 czerwiec i tam o tym poczytasz

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu