Szukaj • Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Zadania na praktyczny E13 styczeń 2014 Technik informatyk
Autor Wiadomość

dargo 

Wysłany: Pią 31 Sty, 2014 21:12   Zadania na praktyczny E13 styczeń 2014 Technik informatyk

1 trzeba było skonfigurować TCP/IP Serwera adres 192.168.0.10x/24 - gdzie x - oznaczał nr stanowiska egzaminacyjnego
2 trzeba było założyć 2 konta użytkownika ( Szef i Pracownik - i zabezpieczyć je hasłami "hasła podane w zadaniu") oraz przypisać ich do grup(szef - Użytkownicy sieciowi, pracownik - Użytkownicy kopii)
3 było trzeba udostępnić tylko tym osobom i administratorowi folder, który był na dysku C:\.
4 Konfiguracja serwera DNS i przypisanie do niego domeny egzaminx.local - x - jak wyżej
5 zarobienie kabla typem B - czyli: biało/pomarańczowy, pomarańczowy, biało/zielony, niebieski, biało/niebieski, zielony, biało/brązowy, brązowy.
6 podłączenie Access Pointa tym naszym przewodem no i konfiguracja sieci bezprzewodowej a dokładniej zmienienie SSiD ,ustawienie hasła oraz zabezpieczeń WPA2. U mnie AP był CISCO. Login - CISCO a hasło:1234567890.

W pierwszej kolejności trzeba zarobić przewód i skonfigurować AP bo inaczej nie zainstalujecie ROLI DNS.
pozdr

Tristan
Gość

Wysłany: Sro 05 Lut, 2014 20:50   Re: Zadania na praktyczny E13 styczeń 2014 Technik informaty

nie mogę znaleźć takich grup jak użytkownicy sieciowi i użytkownicy kopii .. chodzi tu o operatorów ?

dargo 

Wysłany: Sro 05 Lut, 2014 20:55   

Tworzysz grupy o tych nazwach i przypisujesz do nich uzytkownkiów

Tristan
Gość

Wysłany: Pią 07 Lut, 2014 10:55   

Dzięki, mam jeszcze pytanie - instalowałeś samą rolę DNS, czy DNS i Active Directory ?

dargo 

Wysłany: Pią 07 Lut, 2014 11:22   

Najpierw DNS a później Active Directory.
pozdr

Ciekawa

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwiązaniami są na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przykładowe rozwiązania zadań są na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Tristan
Gość

Wysłany: Pią 07 Lut, 2014 19:16   

jestem już po, miałem identyczne pytania, jednak według mnie z treści zadania nie wynikało, że trzeba zainstalować Active D., tylko sam DNS i skonfigurować go do pracy w podanej domenie egzaminx.local
Dodatkowo jeszcze na samym dole było napisane, że ocenie podlega w jaki sposób została przeprowadzona modernizacja sieci ... dokładnego zdania nie pamiętam. Ogólnie prosty egzamin ale ciekawe czy nie było jakiś "kruczków" :-P o których trzeba było pamiętać.

dargo 

Wysłany: Pią 07 Lut, 2014 19:30   

A jak chciałeś założyć konta użytkowników bezy instalacji Active Directory?

Tristan
Gość

Wysłany: Sob 08 Lut, 2014 19:38   

konsola mmc przystawka użytkownicy i grupy .. najprościej

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu