Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Czy szkoła dobrze przygotowuje cię do egzaminu zawodowego?

Czy szkoła dobrze przygotowuje cię do egzaminu zawodowego?
Tak
44%
 44%  [ 138 ]
Nie
44%
 44%  [ 137 ]
Nie mam zdania
10%
 10%  [ 33 ]
Głosowań: 308
Wszystkich Głosów: 308

Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 19:25   

moja szkoła miała tak nowoczesne komputery że zamiast tworzyć i obrabiać grafikę w programach jakie są w wymogach to szukaliśmy takich które chciały w ogóle odpalić te komputery a takich było malo, w sumie to czego się spodziewać po komputerach z 256MB RAMu...

Gość

Wysłany: Wto 18 Cze, 2013 12:30   

Dużo szkół nie jest wystarczająco przygotowanych do nauki uczniów techników, otwierają nowe kierunki, ale nie posiadają odpowiedniego sprzętu i kadry. u mnie np. nauczyciele, którzy uczyli byli w trakcie podyplomówki i mało rzeczy sami wiedzieli i nierzadko wprowadzali nas w błędy. Jak można nauczać, gdy samemu dopiero zaczęło się uczyć, wcześniej uczyło się przedmiotów w ogóle niezwiązanych z tym?

Gość

Wysłany: Wto 18 Cze, 2013 15:33   

No cóż, jeśli chodzi o nauczycieli zawodu hotelarza, pozostawiali wiele do życzenia. Wiadomości zdobywane przez jednego, przeczyły wiadomościom drugiego i w ten sposób byliśmy skazani na własne przygotowanie. My płacimy za niekompetencje naszych 'mentorów'.

Gość

Wysłany: Wto 18 Cze, 2013 15:55   

Nie powiem, moja szkoła była bardzo nowoczesna i rewelacyjnie wyposażona jeśli chodzi o gastronomię. Ale niestety dyrektor głównie był nastawiony na to, żeby promować szkołę, tworzyć jakieś spotkania dla wysoko postawionych ludzi, itp. Czyli jednym słowem zarabianie na przyjemnościach. Tylko szkoda, że takie gotowanie na kuchni do zawodowego niewiele człowiekowi daje, bo tak na prawdę tutaj liczy się teoria a nie praktyka.

efka15115 

Wysłany: Pią 03 Sty, 2014 18:46   

u nas głównie mówią jaka beznadziejna jest nowa podstawa programowa, zamiast wziąć się do roboty i ćwiczyć do nowych egzaminów- porażka!

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

roksana4_12 

Wysłany: Pon 03 Lut, 2014 17:31   

Niestety moja szkoła nie potrafi za bardzo przygotować nas do egzaminów. Sami musimy zdobywać informacje z rachunkowości.

Gość

Wysłany: Nie 16 Mar, 2014 16:22   

Moim zdaniem, moja szkoła przygotowuje dobrze do egzaminu zawodowego. Nauczyciele są bardzo sumienni i się bardzo przykładają do tego, aby jak najlepiej przygotować uczniów do egzaminów. ;-)

Gość

Wysłany: Nie 23 Mar, 2014 09:01   

dopiero w czwartej klasie nadrabiamy materiał z trzech lat. jak uda nam sie zdac to bedzie dobrze .

Gość

Wysłany: Pią 28 Mar, 2014 18:27   

U mnie w szkole była tragedia. Dopiero w 4 klasie nauczyciele się obudzili, że trzeba coś zrobić. Przynajmniej jeden, bo ze starym nauczycielem to pewnie nadal bym robił jakieś śmieszne zadania w FluidSIM-ie będąc mechatronikiem. Nowy nauczyciel to młodziak, nawet 30 lat nie skończył. Potrafi zmotywować (jedynka z wagą 10 xD). Przyjemnie jest w końcu coś robić na sterownikach PLC. :-D

Raenata 

Wysłany: Wto 24 Cze, 2014 20:54   

rosalie napisał/a:
Ja jestem obecnie w 4 klasie i mudzę przyznać, że nauczyciele wogule nie uczą tego co ma być na egzaminie tylko wpają nam same niepotrzebne informacje. Zgadzam się z poprzednikami, że lepiej jest się uczyć samemu.

jak komuś zależy to niestety ale musi sam się douczyć i ćwiczyć

Gość

Wysłany: Wto 19 Sie, 2014 19:52   

Moja szkoła do egzaminu zawodowego zaczęła przygotowywac mnie dopiero w 3 klasie wiec straszna lipa z tego byla i wiekszoc materiałów czy nawet pytania musialam znalesc sama i przesylac znajomym ... Wiec co do szkoly to raczej nie

diana_m 

Wysłany: Pią 07 Lis, 2014 19:29   

Witam serdecznie,
Tak, to prawda z tym, że szkoły teraz kładą nacisk na samokształcenie. U mnie bardzo dosadnie dają nam do zrozumienia, że praca własna to podstawa. No, ale co zrobić. Trzeba to chyba zaakceptować. Bo 75% trzeba jakoś uzyskać, a to dość sporo :)
Pozdrawiam wszystkich ciepło i życzę powodzenia na egzaminach! ;-) ;)

Agatka321 

Wysłany: Wto 25 Lis, 2014 13:34   TAK

TAK

nka_a 

Wysłany: Sob 13 Gru, 2014 13:28   Witam

Ogólnie wszystko zależy od szkoły. Niektórzy nauczyciele mają to gdzieś, ważna że siedzą i dostają pieniądze. Inni się starają. Więc w gruncie rzeczy to zależy i od szkoły i od nauczycieli.

margarita654 

Wysłany: Nie 04 Sty, 2015 14:22   

U nas średnio. Szkoły policealne raczej są nastawione na naukę w domu, a na zajęciach tylko z grubsza wdrożenie i konsultacje. Taka niepisana opcja eksternistyczna ;)

Jedyne do dobre,że szkoła posiada w miarę sprawnie działające komputery wyposażone w kierunkowe systemy pracy... bo wiem, że w innych placówkach tego typu jest różnie (zazwyczaj gorzej niż lepiej)

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu