Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Co będzie na egzaminie?
Autor Wiadomość

Admin 

Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010 21:53   

Tutaj można podzielić się swoimi przypuszczeniami, co może być na egzaminie zawodowym.

Gość

Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 23:07   

Właśnie dobre pytanie????????????/Piszcie na co u was stawiają?bo u mnie to na proszki lub krople!!! :?: :?: :?:

[ Dodano: Pon 24 Maj, 2010 23:13 ]
Jeszcze jedno...Jak myślicie czy mogą dac na egzaminie do zrobienia 2 postacie lekow????np:jeśli będzie mieszankai trzeba będzie wylączyc chlorowodorek papaweryny-jako proszki!!!!!

Gość

Wysłany: Sro 26 Maj, 2010 17:21   

Wg mnie może tak się przytrafić, ja tak na próbnym miałam u siebie. Były krople i też trzeba było wydzielić papawerynę...

Gość

Wysłany: Sro 26 Maj, 2010 20:01   

ja myśle ze mieszanka ,proszki ,czopki ,krople co s z tego -pozdrawiam

Gość

Wysłany: Pią 28 Maj, 2010 18:07   

ma ktos zadania z zawiesin i emulsji?
i cos z czopkami glicerynowymi?

[ Dodano: Pią 28 Maj, 2010 18:39 ]
Rp
Rapae olei 5,0
gummi arabici 2,5
aquae ad 50,0
M.f.emulsio oleosa
d.s
pomozecie???

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Sro 02 Cze, 2010 00:55   

ja nie mam... ale z pewnoscia w necie bedzie opisane

Gość

Wysłany: Sro 02 Cze, 2010 15:08   

ja osobiscie uwazam ze bedzie jałowka recepta sama w sobie nie powinna byc truna ale trzeba pamietac o opsaniu wykonania no i rozdzielenie substancji tez wchodzi w gre
kurcze dobrze by bylo cos wiecej widziec

Gość

Wysłany: Czw 03 Cze, 2010 17:06   

Ja tez uwazam ze bedzie cos z aseptyki bo jak juz na egz. zimowym cos bylo to teraz prawdopodobie beda ciagnąć nutkę

Gość

Wysłany: Sob 05 Cze, 2010 14:01   

mila359 napisał/a:
Ja tez uwazam ze bedzie cos z aseptyki bo jak juz na egz. zimowym cos bylo to teraz prawdopodobie beda ciagnąć nutkę

Mało prawdopodobne.
U mnie w szkole, wykładowcy mówią że aseptyka nie należy do naszych obowiązków. Może być jedynie coś z antybiotykiem i będzie trzeba napisać że wykonujesz w warunkach aseptycznych i nic poza tym.
Ja stawiam na krople bądź proszki.
Proszki są kontrowersyjne, wolę krople.

Gość

Wysłany: Nie 06 Cze, 2010 11:56   

U nas natomiast podejrzewaja ze ponownie moze powtorzyc sie sytuacja czyli moga pojawic sie Mieszanki, ale tez stawiam na Krople lub Proszki. Mielismy 2 probne egzaminy pierwszy w Kwietniu na ktorym znalazly sie Proszki, kolejny w Maju i tu niespodzianka, bo ta recepta okazaly sie Mieszanki. Wiadomo mi tez ze w innej szkole np. na probnym egzaminie praktycznym pojawily sie Krople.
Pozdrawiam ;)

Gość

Wysłany: Nie 06 Cze, 2010 16:47   

u mnie sa typowane czopki z antybiotykiem czyli w warunkach aseptycznych,
a na probnym mielismy czopki z tabletkami a na drugim mieszanke z odwarem

Gość

Wysłany: Nie 06 Cze, 2010 19:04   

lala27 napisał/a:
u mnie sa typowane czopki z antybiotykiem czyli w warunkach aseptycznych,
a na probnym mielismy czopki z tabletkami a na drugim mieszanke z odwarem

Jak dla mnie czopki z antybiotykiem to będzie katastrofa.
I co wtedy, wszystko dokładnie opisujecie? Wszystkie czynności aseptyczne?
u mnie w szkole kazali po prostu pisać punkt że wszystkie czynności wykonujemy w warunkach aseptycznych, a nie rozdrabniać się co po kolei itp.

Gość

Wysłany: Nie 06 Cze, 2010 21:32   

wtedy wszystkie czynnosci wykonuje pod loza z nawiewem laminarnym, dezynfekcja jej itd, i wszystko jest jalowe czyli przed kazda rzecza trzeba pisac np jałowa zlewka itd, bo wlasnie dzis nam powiedzial pan od tplu ze nie wystarczy napisac na poczatku ze w warunkach aseptycznych tylko ze wszystko trzeba pisac jalowe, czyli tak jak bylo w tym styczniowym ze wzgledu na antybiotyk wszystko w warunkach aseptycznych i w kluczu byly punkty za dezynfekcje lozy itd

Gość

Wysłany: Nie 06 Cze, 2010 21:54   

a czy na egzaminie w obliczeniach należy liczby zaokrąglac czy nie, bo z tego co widziałam to nie!!! :!:

[ Dodano: Nie 06 Cze, 2010 22:04 ]
A jak będą czopki z antybiotykiem, to oleju kakaowego się nie wyjaławia.a jak wyjalowic należy np;ichtiol????

Gość

Wysłany: Pon 07 Cze, 2010 09:01   

do 3 miejsca po przecinku trzeba zaokraglac, przynajmniej teraz tak na standaryzacji przygotowanej prezz cke bylo napisane w poleceniu ze wyniki maja byc do 0,001g w dawkach.
a co do substancji to ich nie wyjalawiasz tylko przyjmujesz ze skoro wszystko robisz pod loza i sprzet jest jalowy to substancje tez beda jalowe

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu