Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Egzamin praktyczny - jak to "coś" trzeba było rozw
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 15:39   Egzamin praktyczny - jak to "coś" trzeba było rozw

No i po praktycznym, troche załamka bo niby krótki projekt ale strasznie nie jednoznaczny do rozwiązania w pewnych punktach, kilka moich zastrzeżeń:

- w wykazie ilosci obuwia WIOSENNEGO (pkt 5)czy trzeba było wziąść pod uwage prócz tych 2 butów WIOSENNYCH(Traper i Olimp) także buty sportowe "skok??"
i oblicznie ilosci i wartosci tego czego mozemy nie sprzedac czyli jak np 360szt Traperów razy 30%=108szt i to razy 90 zł = wartosc straty na traperach i pozniej takie same obliczenia do butów "Olimp" zsumowanie wyników i wychodzi dobrze zrobiony punkt??

- to samo w pkt 7: oferta obuwia WIOSENNEGO, mam rozumiec ze tylko te dwa typy butów traper i olimp trzeba było napisać w ofercie??

- pkt 6 i wykaz działań promocyjnych obejmujących REKLAMĘ I PROMOCJE SPRZEDAŻY, czyli co sprzedaz osobistą i public relations nie mozna bylo napisac??

- no i oczywicie ilosc kartek do pisania była smieszna i u mnie cała klasa prosiła o dodatkowe, takze wyszedł problem z poprawnym numerowaniem ja osobiscie strasznie ja zagmatwałem nie wiem czy cos z tego egzaminujacy wydedukuje

Podsumowujac te projekty to porażka! Nie ma jednolitych zasad co i jak sie ma pisac, projekty mozna rozwiazac na wiele sposobów i strzelaj tu ktory jest dobry, a i jeszcze w tych peztekach i wuzetekach to nie mogli dac mniejszych kratek!?

Piszcie jak wg was na 100% ma byc dobrze

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 15:44   

Ja w swoim projekcie dałem wszystkie trzy rodzaje butów. Myślę ze trzeba było trzy przynajmniej ja tak zrozumiałem z zadania i ilość kartek naprawdę była fascynująca ja pisałem kratka w kratkę i wyrobiłem się na 2 z przodu i jeden z tylu

[ Dodano: Sro 23 Cze, 2010 15:53 ]
A i jeszcze jedno lepiej napisać więcej niż nie napisać bo ujemnych punktowy nie ma a taktyka nie wiem czy trzeba to nie pisze mija się z celem zdanego egzaminu

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 15:58   

ma ktoś arkusz egzaminacyjny z teoretycznego?? jak tak to poprosze [email protected]

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 16:14   

hej ja takze twierdze ze praktyczny to poracha:/ tak jak pisalas za malo miejsca do piasania i zle sformulowane zadania do wykonania, najwieksza trudnosc sprawil pkt5 ale wykonalam go w taki sam sposob jak opisalas. teraz czas czekac na wyniki oby bylo zdane:)

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 16:24   

Ja wybrałam tylko 2 z obuwia wiosennego;) trzeciego nie wybierałam, poniewaz odziez sportowa nie jest tylko na wiosne:P Nie było takie trudne:)

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 16:31   

hej!ja mam pytanie dotyczace wykazu dzialan zwiazanych z zakupem obuwia i dokumenty zwiazane ze z przyjeziem zakupionech butow i zaplata za nie???

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 16:33   

Egzamin nie był taki trudny, ale fakt faktem zadanie 5 było źle sformułowane, nie miałam pojęcia co tam napisać. Co do 6 z tą promocją towarów napisałam wszystko:public relations, sprzedaż osobistą, reklamę i promocje. Mam nadzieje ze to będzie dobrze;)

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 16:39   

wieczorem zeskanuje arkusz i wszystkim chętnym wyśle :-)

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 16:47   

to ja poprosze o ten arkusz [email protected];)

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 16:55   

Paulinka17 napisał/a:
hej!ja mam pytanie dotyczace wykazu dzialan zwiazanych z zakupem obuwia i dokumenty zwiazane ze z przyjeziem zakupionech butow i zaplata za nie???

*działania związane z zakupem i przyjeciem towarów do magazynu:
- odbiór ilościowo-jakościowy przyjmowanych towarów
- wystawienie dokumentów związanych z przyjeciem towarów do magazynu(Pz, uaktualnione kartoteki magazynowe)
- rozmieszczenie towarów w magazynie(lub tez czesci towarów w sklepie)
- ustalenie ich cen i ometkowanie
- proponowanie ich sprzedaży
- sporządzenie polecenia przelewu

Ja tak napisałem jak mnie uczono raczej dobrze.

Nie wie ktos jaka jest mnie wiecej punktacja za poszczególne elementy pracy np założenia fakture wz pz??

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 17:13   

Mam podobnie to napisane wiec chyba dobrze;)
za fakture moze byc około 25-27 punktów,
Wz ok.16 punktów,
a Pz nie wiem.
Oczywiscie nie wiem czy tak bedzie ale taka punktacje mialam na próbnych egzaminach.

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 17:29   

dzieki za odpowiedz na moje pytanie:)ja napisalam inaczej mnie tak niestety nie uczyli.ja napisalam :-sprawszenie stanu zapasow towarow w magazynie w celu ustalenia czy istnieje mozliwosc uzupelnienia asortymentu,wybranie oferty,wysylam zamowienie i czekam na jego potwierdzenie.to pewnie zle mam???jak myslicie?

[ Dodano: Sro 23 Cze, 2010 17:32 ]
a mam ktos arkusz ale z odpowiedziami na zadnia?bo pusty arkusz tez mam

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 17:48   

Paulinka17 napisał/a:
dzieki za odpowiedz na moje pytanie:)ja napisalam inaczej mnie tak niestety nie uczyli.ja napisalam :-sprawszenie stanu zapasow towarow w magazynie w celu ustalenia czy istnieje mozliwosc uzupelnienia asortymentu,wybranie oferty,wysylam zamowienie i czekam na jego potwierdzenie.to pewnie zle mam???jak myslicie?

No tak by było jakbys miała od poczatku wszystko od początku w zakresie uzupełnienia asortymentu, a tu juz była faktura zakupu w załączniku a wiec te działania co napisałaś juz były przeprowadzone

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 19:35   

A w jaki sposób obliczaliście marżę i jakie wyniki wam wyszły? :)

Gość

Wysłany: Sro 23 Cze, 2010 19:56   

Ja również proszę o arkusz z etapu praktycznego dla Handlowca z góry dzięki [email protected]

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu