Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Encorton
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 21:45   

joanna ja ma tak samo tylko że zamiast w 4 punkcie dalam to w 5 :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ nie zalicza mi tego prawda?

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 21:50   

wedlug mnie kolejnosc nie jest az tak istotna wazne zeby w ogole bylo

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 21:52   

Hm, a w 3 pkt trzeba było napisać synonimy, dawki, zastosowanie?

Może mi ktoś napisać jakie synonimy napisaliście do Enkortonu? Napisaliście je do predniozonu octanu, czy samego prednizonu? A dawki jakie?

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 21:53   

jeszcze mam jedno pytanie. czy ktos napisal do czego umieszcza gotowe czopki. bo oni zyczyli sobie tylko opracowania opakowania leku czyli trzeba bylo wybrac wzor sygnatury pomaranczowy czy bialy. nic nie bylo o torebce papierowej.
ja nie pisalam do czego wkladam napisalam tylko ze owijam folia aluminiowa. a sygnaturke wybralam pomaranczowa. kto tez tak ma?

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 21:54   

Ten klucz ktory byl podany jest pisany przez nauczyciela TPLU zapewne wiec mysle ze nie nalezy przywiazywac do niego szczegolnej wagi bo CKE wymysli zapewne swoja punktacje za poszczegolne rzeczy. Np za tytul jest wiecej pkt niz na tych kserowach, za wykonanie rowniez jest duzo wiecej punktow a nie tylko 21... Wiec spokojnie, ja zrobilem wykonanie dokladnie tak jak w tym kluczu
joannabula1988 napisał/a:
a nie pisalam do czego wkladam napisalam tylko ze owijam folia aluminiowa.

Jeszcze powiedz ze wyjmowalas z foremek [`] Ludzie nie owija sie w folie czopkow w formach plastikowych.
Ostatnio zmieniony przez Gość Czw 16 Cze, 2011 21:56, w całości zmieniany 1 raz  

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 21:56   

co do synonimow encortonu to napisalam i z prednizonu i z octanu prednizonu, a dawki z octanu prednizonu zwykle stosowane

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 21:56   

joannabula1988, tak uwzasz??????
Martka136, encorton z recepty

[ Dodano: Czw 16 Cze, 2011 21:57 ]
co do synonimow encortonu to napisalam i z prednizonu i z octanu prednizonu, a dawki z octanu prednizonu zwykle stosowane

Z FP przepisalas? Ale tam było zewnetrznie w procentach...

[ Dodano: Czw 16 Cze, 2011 21:58 ]
synonimy z tego iz tego - skubance dla zmykli dali :mrgreen:

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 21:58   

Qrcze, ja tylko prednizonu octanu ... a dawki tam samo jak Ty :)

Wiesz ja schowałam czopki do torebki, ale i sygnature też wypisałą, ... eh ...

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 21:59   

Martinho19, dlaczego nie, mnie uczono że obowiązkowo w folie bo cios tam chroni od światła

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 22:01   

Lupita, jak wlozysz do torebki to tez masz ochrone od swiatla :P Mnie uczyli ze w folie zawija sie tylko czopki z form metalowych.

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 22:02   

A o niezgodności w założeniach pisaliście, że brak jej ?

Hm mimo, że braliście masę czopka 1,0 - to liczyliście pozniej (masło+ substancje lecznicze) : na 12 czopków?

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 22:02   

nie nie wyjmowalam z formy z tworzywa sztucznego ktore stanowi jednoczesnie opakowanie gotowego leku. gdybym miala chwile czasu to znalazlabym ci w recepturze aptecznej renaty jachowicz recepte w ktorej owija sie folia tylko ta strone formy z ktorej zdzierales nożem mase zastyglej na jej powierzchni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 22:03   

Tak, wiem ze pani Jachowicz zawija czopki w formach plastikowych w folie. Jest rowniez milion innych bledow w jej ksiazce z wydania 2006

BTW

Dlaczego wszyscy pisza o egzaminie w temacie Encorton? Czytac ze zrozumieniem tematy, bo pozniej nie czytacie dokladnie np polecen na egzaminie :)
Ostatnio zmieniony przez Gość Czw 16 Cze, 2011 22:07, w całości zmieniany 2 razy  

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 22:06   

no mam nadzieje ze nie poleci mi zbyt duzo pkt za to ze nie schowalam nigdzie gotowych czopkow?? w sumie zawsze mnie uczyli ze torebka papierowa jest juz sygnatura , wiec skoro chcieli tylko wzor (kolor)sygnatury a nie wzor torebki to moze nie bedzie az tak zle co?

Gość

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 22:08   

no mam nadzieje ze nie poleci mi zbyt duzo pkt za to ze nie schowalam nigdzie gotowych czopkow?? w sumie zawsze mnie uczyli ze torebka papierowa jest juz sygnatura , wiec skoro chcieli tylko wzor (kolor)sygnatury a nie wzor torebki to moze nie bedzie az tak zle co?

Ojej nie napisalas gdzie wkladasz wiec po prostu jednego punktu nie dostaniesz, co ty taka strachliwa? :D

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu