Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Staż
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2011 12:29   

Tez nie mam jeszcze stażu

Ostatnio zmieniony przez Gość Sro 14 Wrz, 2011 16:55, w całości zmieniany 1 raz  

Gość

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2011 19:33   

lili5 to prawda, że potrzebne sa znajomości ale powiem ci, że i po znajomości jest trudno. Pochodziłam, podzwoniłam i nic. Każda apteka ma pełny skład, zresztą nie ma się co dziwic - co rok przybywa farmaceutów a aptek brakuje dla nich. Dlatego uruchomiłam kontakty i powiem ci, że jak apteka ma pełny skład to choćbym była papieżem trudno tak wywalić kogoś innego żeby zrobić ci miejsce. Przecież nie powie temu komuś "sorry gregory ciotka mnie prosiła i muszę kogoś zwolnic" Możliwe, że jestem z małego miasta i az tak rozległych aptek nie ma ale pisze co wiem.

ailatan17, ja bym w życiu takiej ceny nie powiedziała, boj się boga dziewczyno. Ja bym zaproponowała nawet 800zł byle odrobić staż a potem poszukać sobie pracy już za większe pieniądze. Tylko żeby odrobić ten cholerny staż :evil: :evil: Oczywiście, ktoś może dużo kasy dawać na dojazdy do danego miasta (ja ok 300zł miesięcznie) ale osobiście patrząc co sie dzieje każda sume bym wzięła.

Gość

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2011 23:22   staż

Kilka lat pracuję w aptece jako pomoc. Po wynikach egzaminu dostałam staż od razu, ale wynagrodzenia mi nie podnieśli. Poza tym pierwszy stół jest obstawiony, także nie wiem kiedy stanę na sprzedaży, o recepturze też nie ma co marzyć (nawet żeby się uczyć).... Także praktycznie będę robić to co do tej pory, sprawdzać towar, pilnować magazynu, donosić leki na ekspedycję. Liczę na to, że w końcu się zwolni miejsce dla mnie i cieszę się, że mi się udało zdać i od razu zacząć staż :-D

Gość

Wysłany: Pią 14 Paź, 2011 23:41   NIE MA STAŻU

Witam,
Skonczylam technika farmacji w tym roku z wynikem egzaminu pozytywnym. Od 2 miesiecy szukam stazu i nie potrafie go znaleźć. Jestem z Katowic i objechałam wszyskie znane mi apteki w okolicy, wj w Sosnowcu, Dabrowie Górniczej, Mysłowicach, Będzinie, Katowicach i nic. Nie rozumiem dlaczego apteki nie chcą brać narybku na staż. Nikt nawet nie zaproponuje rozmowy kwalifikacyjnej wiec jeśli chodzi o kase nie ma nawet mowy. Jestem zażenowana tą sytuacją. Po co kończyc szkołe trwającą 2 lata, uczyć się aby potem odejsć z niczym. Nie mozna uzyskać prawa wykonywania zawodu jak sie nie ma stażu, a żadna apteka nie chce umozliwić jego odbycie. Nie każdy ma szczescie miec znajomości... Co robić dalej? Nie polecam nikomu kończyc tego kierunu, bo to tylko strata czasu i nerwów. A można jedynie przypłacić depresją wynikajacą z tej bezradności.

Gość

Wysłany: Sob 15 Paź, 2011 17:20   

choć mam staż, to zdecydowanie pod Twoim postem chciałabym nacisnąć - lubię to.Oczywiście nie dlatego, że lubię, tylko dlatego, że absolutnie się zgadzam z Twoimi słowami.To jest poprostu masakra co się stało z tym zawodem.Również każdemu odradzałabym w tym momencie naukę w tym kierunku.Znalezienie pracy graniczy z cudem również u mnie na Mazowszu, a myslałam, że na Śląsku nie ma problemu :roll:
Ja miałam mega fuksa, bo znalazłam pracę bez znajomości.Akurat trafiłam tam gdzie aktualnie było zapotrzebowanie.Cohoć nie jestem super zadowolona z pracy w tym miejscu to dziękuję Bogu, ze w ogóle ją mam ;-)

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Wto 18 Paź, 2011 11:10   rozżalenie i bezradność

W całej Polsce zawód technika farmacji stał się tak popularny, że apteki już "rzygają" ciągłymi wizytami techników. Czuję się okropnie chodząc od apteki do apteki jak żebrak, którego traktują jak intruza. Nie po to się uczyłam, żeby teraz spotykać się z taka niechęcią. Postanowiłam zrobić technika farmacji. I co z tego mam? nic, bo nie jestem w stanie spełnić wymogów (odbyć stażu- co nie zależy ode mnie) aby mieć prawo wykonywania zawodu.
Nasz kraj jest pomylony, tworzy się wykształcona młodą kadrę która jest nikomu nie potrzebna. zostaje praca na kasie w hipermarkecie? Kocham Polskę i ludzi w tym kraju.
Pragnę również podziękować wszystkim aptekom na śląsku za okazane zrozumienie i pomocniczość, życzę wszystkim "empatycznym" kierownikom aptek, aby i wasze dzieci miały taki start jaki wy gotujecie dziś młodym ambitnym ludziom. Którzy pełni nadziei i zapału pukają do drzwi waszych aptek.

Gość

Wysłany: Czw 20 Paź, 2011 22:28   

Lupita napisał/a:
lili5 to prawda, że potrzebne sa znajomości ale powiem ci, że i po znajomości jest trudno. Pochodziłam, podzwoniłam i nic. Każda apteka ma pełny skład, zresztą nie ma się co dziwic - co rok przybywa farmaceutów a aptek brakuje dla nich. Dlatego uruchomiłam kontakty i powiem ci, że jak apteka ma pełny skład to choćbym była papieżem trudno tak wywalić kogoś innego żeby zrobić ci miejsce. Przecież nie powie temu komuś "sorry gregory ciotka mnie prosiła i muszę kogoś zwolnic" Możliwe, że jestem z małego miasta i az tak rozległych aptek nie ma ale pisze co wiem.

ailatan17, ja bym w życiu takiej ceny nie powiedziała, boj się boga dziewczyno. Ja bym zaproponowała nawet 800zł byle odrobić staż a potem poszukać sobie pracy już za większe pieniądze. Tylko żeby odrobić ten cholerny staż :evil: :evil: Oczywiście, ktoś może dużo kasy dawać na dojazdy do danego miasta (ja ok 300zł miesięcznie) ale osobiście patrząc co sie dzieje każda sume bym wzięła.

Proponuję harować za ZUS albo za friko i już naprawdę tylko "bóg" zostaje i modlitwa, żeby stał się cud i było co do gara włożyć. Gratuluję podejścia.

[ Dodano: Czw 20 Paź, 2011 22:28 ]
Lupita napisał/a:

Proponuję harować za ZUS albo za friko i już naprawdę tylko "bóg" zostaje i modlitwa, żeby stał się cud i było co do gara włożyć. Gratuluję podejścia.

[ Dodano: Czw 20 Paź, 2011 22:28 ]
Lupita napisał/a:

Gość

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 20:35   

annafarm, po pierwsze naucz sie pisać jeden post a nie 3, a po drugie to nie było do ciebie wiec nie wypowiadaj sie. A po trzecie masz staż? Bo widać masz bogatych rodziców skoro byle za co nie pójdziesz do roboty.
Co do mnie to znalazłam staż ( po 4 miesiącach szukania) i wiem ze tylko za 700zł z kawałkiem ale jestem zadowolona bo za 2 lata mogę zmienić i starać sie o lepszą prace i pensje. Powiem ci panno, że lepiej pracować za takie pieniądze i miec staż niż siedzieć w domu bez stazu i bez żadnej kasy. Teraz liczy sie tylko staz mimo, że mam wiele marzeń i wydatków to za 700zl pójdę...tak tak wznos rece do góry. A ty rób co chcesz. Mieszkasz w warszawie? Gratulacje, ja w małym mieście gdzie na 10 aptek są 2 z receptura a w innych miastach nie lepiej. Wiec patrz tez na województwa i bezrobocia a potem dziw sie ludziom to co piszą. Mam takie podjescie bo ty zywic mnie nie będziesz i nie ugotujesz mi zupy

Gość

Wysłany: Sob 22 Paź, 2011 21:21   

Lupita ja cie rozumiem, tez bym poszła za 700zł na staż byle mnie ktoś wziął i aby miec to już z głowy. Szukam już drugi miesiąć i nic... nawet szans nie dają. Wszędzie mówią:"nie potrzebujemy", "brak wolnych etatów"," mamy komplet", "właściciele nie chcą stażystów" a najokrutniejszą odpowiedz jaką usłyszałam było: "absoluuutnie"!! z takim oburzeniem jakbym co najmniej zapytała o coś niemoralnego... czuje się okropnie...
i jeszcze raz powtórzę DROGA MŁODZIEŻY WSZYSTKO TYLKO NIE TECHNIK FARMACJI nie róbcie tego, bo to zawód bez perspektyw na prace na dzień dzisiejszy!!!
Wszedzie jest praca dla rzemieślników typu:kosmetyczna, fryzjerka, elektryk ale dla techników farmacji nie ma nawet stażu!!
Porażka!

Gość

Wysłany: Pon 24 Paź, 2011 12:15   proszę o pomoc!

czesc wszystkim,w tym roku w styczniu bede pisac egzamin po raz kolejny i potrzebuje pomocy od jakiejs dobrej duszyczki ktora orientuje sie w czesci praktycznej tj tplu, potrzebuje osoby ktora bylaby chetna sprawdzac moje rozwiazane recepty, moglabym je wysyalac na maila· Niestety nie stac mnie na oplacanie krepetcji dlatego postanowilam napisac na forum,majac nadzieje ze znajde taka osobe. Jesli ktos bylby tak dobry i zechcial mi pomoc bardzo prosze o kontakt·Naprawde jestem w desperacji orientuje sie w recepturze.ale nie chce aby znowu jakies glupie bledy zaszkdzily mi w zdaniu tego egzaminu potrzebuje tylko aby ktos sprawdzal mi rozwiazane przeze mnie recepty·Jesli jest ktos chetny prosze pisac mail [email protected] badz jesli ktos chcialby sie wpolnie ze mna uczyc tez jestem chetna mieszkam w warszawie· pozdrawiam aga :-D ;-) ;-) ;-)

Gość

Wysłany: Czw 27 Paź, 2011 23:09   

Lupita napisał/a:
annafarm, po pierwsze naucz sie pisać jeden post a nie 3, a po drugie to nie było do ciebie wiec nie wypowiadaj sie. A po trzecie masz staż? Bo widać masz bogatych rodziców skoro byle za co nie pójdziesz do roboty.
Co do mnie to znalazłam staż ( po 4 miesiącach szukania) i wiem ze tylko za 700zł z kawałkiem ale jestem zadowolona bo za 2 lata mogę zmienić i starać sie o lepszą prace i pensje. Powiem ci panno, że lepiej pracować za takie pieniądze i miec staż niż siedzieć w domu bez stazu i bez żadnej kasy. Teraz liczy sie tylko staz mimo, że mam wiele marzeń i wydatków to za 700zl pójdę...tak tak wznos rece do góry. A ty rób co chcesz. Mieszkasz w warszawie? Gratulacje, ja w małym mieście gdzie na 10 aptek są 2 z receptura a w innych miastach nie lepiej. Wiec patrz tez na województwa i bezrobocia a potem dziw sie ludziom to co piszą. Mam takie podjescie bo ty zywic mnie nie będziesz i nie ugotujesz mi zupy

A ja myślałam, że forum jest dla wszystkich...Jeśli chodzi o naukę pisania to wzajemnie

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu