Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Skanowanie systemu antywirusem i ilość screenów
Autor Wiadomość

Gość

Wysłany: Czw 31 Maj, 2012 00:14   Skanowanie systemu antywirusem i ilość screenów

Zastanawiam się czy podczas egzaminu praktycznego mam zeskanować cały dysk C w poszukiwaniu wirusów co bardzo utrudnia prace i zajmuje czas bo kompy w szkole są słabe oparte na celeron 2.4GHz i 700mb ram czy tez zacząć skanowanie i odrazu je wyłączyć oszczędzając czas. Przeglądam testy i w każdym jest inny antywirusów,jakiego antywirusa będziemy używać w w czerwcu na egzamine ??bo w szkole testy robimy na AVG.Jeszcze pytanie co do slajdów,nauczyciel mówi mi ze minumum to jest 40slajdów ,a zaleca 60 i wydaje mi sie ze to jest zbyt dużo.Pozdrawiam

Gość

Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 16:04   Antywirus i zrzuty

Musisz przeskanować cały dysk jeśli chcesz wykonać zadanie bez ściemy - podczas skanowania możesz przecież przepisywać założenia a trochę to trwa...
Co do zrzutów to są rożne szkoły "mózgowiec" zastępca nauczyciela radził im więcej tym lepiej - jednak to masa roboty i czasu lepiej robić tylko te za które dostaniesz punkty np. robisz jeden zrzut antywira bezpośrednio PO zaktualizowaniu baz wirusów - i podpisujesz: "zainstalowałem program antywirusowy i zaktualizowałem bazy wirusów z płyty CD" - dzięki temu podpisowi zbierzesz punkty za instalację i aktualizację...(o ile w kluczu przewidziane)

pawel666
Gość

Wysłany: Sob 02 Cze, 2012 22:27   Re: Antywirus i zrzuty

Jacoo napisał/a:
Musisz przeskanować cały dysk jeśli chcesz wykonać zadanie bez ściemy - podczas skanowania możesz przecież przepisywać założenia a trochę to trwa...
Co do zrzutów to są rożne szkoły "mózgowiec" zastępca nauczyciela radził im więcej tym lepiej - jednak to masa roboty i czasu lepiej robić tylko te za które dostaniesz punkty np. robisz jeden zrzut antywira bezpośrednio PO zaktualizowaniu baz wirusów - i podpisujesz: "zainstalowałem program antywirusowy i zaktualizowałem bazy wirusów z płyty CD" - dzięki temu podpisowi zbierzesz punkty za instalację i aktualizację...(o ile w kluczu przewidziane)

dzięki za odpowiedz,tylko pełne skanowanie na tych złomach trwa ok 30-40min podczas których praktycznie nic nie można zrobić ,tak wszystko zamula,a założenia wypisuje zawsze przed instalacją antywirusa.

dinożarł
Gość

Wysłany: Sro 06 Cze, 2012 14:14   

ale jeśli nie zrobisz pełnego skanowania to jest duża szansa, że pominiesz jakiegoś pseudo wirusa, który jest specjalnie tam wrzucony a za znalezienie + usunięcie są dodatkowe pkt.

Pawel666
Gość

Wysłany: Sro 06 Cze, 2012 16:28   

dinożarł napisał/a:
ale jeśli nie zrobisz pełnego skanowania to jest duża szansa, że pominiesz jakiegoś pseudo wirusa, który jest specjalnie tam wrzucony a za znalezienie + usunięcie są dodatkowe pkt.

Czyli najlepiej bedzie na samym początku odrazu zainstalowac i przeskanowac dysk C .A w trakcie skanowania piasać założenia,przyczyny i zalecenia .Wtedy niee tracimy czasu na skan dysku.

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Gość

Wysłany: Pon 11 Cze, 2012 16:04   

dobra wskazówka na oszczędzenie czasu : ) , a co do screenów myślę ze 60 niema sensu robić tak zwanego tutorialu ,bardziej skupić się na ważnych screanach i oczywiście dobrze je podpisując

Pawel666
Gość

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012 01:25   

mam kolejne pytanie,jak robiliśmy próbne egzaminy w szkole to na płytce z oprogramowaniem był AVG,czy to oznacza ze na egzaminie na płytkach tez będzie ten antywirus ?,po przeglądam testy z poprzednich lat no i tam sa rozne programy antywirusowe

dinożarł
Gość

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012 06:39   

Może być jakikolwiek antywirus i oczywiście inne programy też mogą być :)

Pawel366
Gość

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012 08:43   

dinożarł napisał/a:

a np kiedy instaluje service packa 3 albo sterowniki do urządzeń to wystarczy pokazać początek instalki i anulował czy trzeba zainstalować całość ? Bo np instalacja takiego Service Packa 3 zajmuje kupę czasu.....

dinożarł
Gość

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012 20:02   

Wystarczy początek, całość będzie konieczna w przypadku aktualizacji bazy wirusów i skanowania antywirusem/antyspyware. Ja jakoś praktycznego się nie boję, trochę przeraża mnie bezradność w nauce do teorii (nigdy nie wiadomo co wymyślą)...

Pawel666
Gość

Wysłany: Sro 13 Cze, 2012 00:00   

dinożarł napisał/a:

Mnie zastanawia jak to właśnie jest ,czy jest jeden ten sam antywirus na wszystkich zdających w całej Polsce czy tez rodzaj antywirusa jest zależny od województwa,bo wiadoma ze sterowniki urządzeń muszą być różne ze względu na różnice w konfiguracji PC.Nie ukrywam ze liczę ze będzie to AVG bo jego mam rozpracowanego ,jak będzie inny to porostu stracę czas...

Gość

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012 22:52   

Zadanie musi być takie samo, ale komputery czy antywirusy, to raczej sprawa bardziej lokalna - ponoć w Gdyni powtarza się NOD32...

Ze zrzutów ekranowych nie robimy tutoriala jak coś zrobić, lecz mamy udokumentować wykonaną pracę, więc jasne (przynajmniej dla mnie) jest, że robimy zrzut PO wykonaniu danej operacji - więc zatrzymywanie instalacji dla oszczędzenia czasu może się źle skończyć.

A co do instalacji SP3 to faktycznie długo to trwa i w dodatku trudno znaleźć w kluczach za to punkty - więc ja sobie podaruję - ale nie zapomnę wspomnieć o włączeniu aktualizacji automatycznych, co przecież można ewentualnie podciągnąć pod "rozwiązanie alternatywne" (no chyba, że w zadaniu coś wspomną o nieaktualnym systemie).

Gość

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012 23:26   

Jacoo napisał/a:
Zadanie musi być takie samo, ale komputery czy antywirusy, to raczej sprawa bardziej lokalna - ponoć w Gdyni powtarza się NOD32...

Ze zrzutów ekranowych nie robimy tutoriala jak coś zrobić, lecz mamy udokumentować wykonaną pracę, więc jasne (przynajmniej dla mnie) jest, że robimy zrzut PO wykonaniu danej operacji - więc zatrzymywanie instalacji dla oszczędzenia czasu może się źle skończyć.

to jest niestety niemożliwe i egzaminatorzy dobrze o tym wiedzą . .Jak byś chciał zrobić kopie całego systemu,zainstalować service packa,wykonać defragmentacje i czekać na zakończenie tych procesów to byś nic nie zrobił bo komp w czasie tych operacji straszni muli.......Są rzeczy których nie da się przeskoczyć mając 4 godziny........

Forma tych egzaminów mnie zszokowała,jest beznadziejna.

Gość

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 21:19   

witam - no i dlatego piszę, że nie zamierzam instalować SP3...

dzić sprawdziłem opublikowany klucz odpowiedzi - teoretyczny poszedł mi znośnie:
I cz.=82%
II cz.=75%...

Ale z praktycznego dałem ciała (4 zadanie) nie wiem czy taki ciemny jestem (możliwe) lub coś z kompem było nie tak...
Jest tu ktoś kto pisał to samo?
- nie mogłem się dostać na C:\ z żadnego konta, nawet z wbudowanego administratora,
w zasadach grupy (dpedit.msc) wszystko było nie zdefiniowane, a wszelkie zmiany w zabezpieczeniach np. próba przejęcia na własność i nadawanie uprawnień nic nie dawały - nic nie mogłem nic zapisać na dysku c: ktoś coś wyjaśni?

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu