Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Egzamin 2013 czerwiec
Autor Wiadomość

:)
Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 15:56   

No ale jak przecież to jest 190,11zł a nie 190,50zł, wydaje mi się że się nie powinno zaokrąglać ;)

paula
Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 15:57   

bardzo mozliwe janie bylam pewna:/

aniabigbania
Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 16:01   

:) napisał/a:
tupac888 napisał/a:
Cytat:
zwrot odkurzacza - po 10 dniach
podatek pośredni - akcyzowy
z dywidendą prawdopodobnie akcja, jeśli dobrze spr w necie ;)
procent który trzeba było odliczyć od podatku dochodowego, żeby otrzymać należny to prawdopodobnie 7,75% więc odp 190 zł albo 191 zł

Z tym odkurzaczem mam tak samo, z podatkiem pośrednim wybrałem coś innego, więc mam źle. Z tą dywidendą nie bardzo kojarzę pytania, na ostatnie pytanie o którym piszesz dałem "191 zł".
Jeśli chodzi o przechowanie pieniędzy przez tego mężczyznę w sejfie, to poprawną odpowiedzią była ta z "Tezauryzacją". W pytaniu dotyczącym wypowiedzenia umowy, nie można wypowiedzieć umowy zawartej na wykonanie określonej pracy. Było też pytanie dotyczące zabezpieczenia finansowego w przypadku niewypłacalności pracodawcy, poprawną odpowiedzią była: Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Trzeba było zaokrąglić do pełnych złotych czyli 190,11zł zaokrąglone to 190zł a nie 191zł

a możesz wyjaśnić skąd ten wynik 190? bo ja właściwie nie wiedziałam o co chodzi i strzeliłam,że 190, a jestem ciekawa jak otrzymać ten wynik :)

tupac888
Gość

Wiem, że było także pytanie dotyczące urlopu dla młodocianych. Którą odpowiedź wybraliście? Z tego co wyczytałem w internecie, to nalezało wybrac urlop w postaci 12 dni po 6 miesiącach pracy.

reucik
Gość

51.Nadzór i kontrola przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, należy do:
-sądów pracy
-powiatowych urzędów pracy
-państwowej inspekcji pracy
-panstwowej inspekcji sanitarnej
52. Pan kowalski przechowuje zaoszędzone pieniądze w sejcie. pieniądz pełni funkcję:
-środka wymiany
-miernik wartości
-srodka płatniczego
-srodka tezauryzacji
53. prawo do zawierania transakcji na giełdzie papierów wartościowych mają:
-maklerzy
-inwestorzy
-człownkowie rady giełdy
-członkowie komisji nadzoru finansowego
54. forma opodatkowania w któej obowiązują stawki podatku doch. 18 lub 32% to:
-karta podatkowa
-opodatkowanie podatkiem liniowym
- -||- na zasadach ogólnych
-ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

reucik
Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 16:04   

56. podatkiem pośrednim jest:
-podatek od spadków i darowizm
-od nieruchomości
-dochodowy
-akcyzowy
57. który papier wartościowy daje jego posiadaczowi prawo do dywidendy?
-akcja
-weksel
-obligacja
-bon skarbowy

aniabigbania
Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 16:04   

tupac888 napisał/a:
Wiem, że było także pytanie dotyczące urlopu dla młodocianych. Którą odpowiedź wybraliście? Z tego co wyczytałem w internecie, to nalezało wybrac urlop w postaci 12 dni po 6 miesiącach pracy.

ja wybrałam 2 dni po upływie miesiąca, z tego co się orientuję, taka była poprawna odpowiedź :)

Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 16:11   

aniabigbania napisał/a:
tupac888 napisał/a:
Cytat:
procent który trzeba było odliczyć od podatku dochodowego, żeby otrzymać należny to prawdopodobnie 7,75% więc odp 190 zł albo 191 zł

Z tym odkurzaczem mam tak samo, z podatkiem pośrednim wybrałem coś innego, więc mam źle. Z tą dywidendą nie bardzo kojarzę pytania, na ostatnie pytanie o którym piszesz dałem "191 zł".
Jeśli chodzi o przechowanie pieniędzy przez tego mężczyznę w sejfie, to poprawną odpowiedzią była ta z "Tezauryzacją". W pytaniu dotyczącym wypowiedzenia umowy, nie można wypowiedzieć umowy zawartej na wykonanie określonej pracy. Było też pytanie dotyczące zabezpieczenia finansowego w przypadku niewypłacalności pracodawcy, poprawną odpowiedzią była: Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Trzeba było zaokrąglić do pełnych złotych czyli 190,11zł zaokrąglone to 190zł a nie 191zł

a możesz wyjaśnić skąd ten wynik 190? bo ja właściwie nie wiedziałam o co chodzi i strzeliłam,że 190, a jestem ciekawa jak otrzymać ten wynik :)

Od zaliczki na podatek dochodowy 384,05zł trzeba było odjąć 193,94(7,75%) i wynik 190,11zł trzeba było dać w pełnych złotówka z zaokrągleniem to właśnie 191zł ;)

Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 16:12   

aniabigbania napisał/a:
tupac888 napisał/a:

ja wybrałam 2 dni po upływie miesiąca, z tego co się orientuję, taka była poprawna odpowiedź :)

Mi też się tak wydaję, że 2 dni po każdym przepracowanym miesiącu :P

aniabigbania
Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 16:14   

aniabigbania napisał/a:
tupac888 napisał/a:
Cytat:

Od zaliczki na podatek dochodowy 384,05zł trzeba było odjąć 193,94(7,75%) i wynik 190,11zł trzeba było dać w pełnych złotówka z zaokrągleniem to właśnie 191zł ;)

hehe no trudno, nie trafiłam :) ale powinno być dobrze, a znalazł może już ktoś odpowiedzi? :)

Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 16:15   

Prawo do zawierania transakcji na giełdzie papierów wartościowych mają:

A. Maklerzy
B. Inwestorzy
C. Członkowie Rady Giełdy
D. Członkowie Komisji Nadzoru Finansowego

zaznaczyłem odp A-Maklerzy

Inwestorem może być każda osoba, ale prawo do zawierania transakcji posiadają osoby, które ukończyły kurs maklerski oraz zdały stosowny egzamin państwowy.

Ania0811
Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 16:16   

hej ;)Ile trzeba miec punktow zeby zdac 2 czesc z teorii ? 6?

aniabigbania
Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 16:17   

Ania0811 napisał/a:
hej ;)Ile trzeba miec punktow zeby zdac 2 czesc z teorii ? 6?

tak :)

Ania0811
Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 16:21   

Pamiętacie jeszcze jakieś pytania?

aniabigbania
Gość

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013 16:22   

aniabigbania napisał/a:
tupac888 napisał/a:

Mi też się tak wydaję, że 2 dni po każdym przepracowanym miesiącu :P

tak, bo przecież sumując kolejne 6 m-cy wychodziłoby 24 dni a takiego urlopu nie ma, tylko 21 lub 26 dni. a po każdym miesiącu zaokrągla się do 2 dni bo tam chyba by wychodził 1,5 dnia po przepracowaniu każdego miesiąca;p

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu