Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Egzamin praktyczny A.65 styczeń 2019
Autor Wiadomość

AngelaA05 

Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 15:57   praktyczmy A65

Również podpisuje się pod prośbę o napisanie informacji nt. egzaminu

ShNicky2525 

Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 17:57   

Egzamin o godz 15 byl taki: trzeba bylo sporzadzic Umowe o prace, Liste plac i polecenie przelewu miesiecznej zaliczki na podatek dochodowy do US...w umowie o prace byla podstawa zasadnicza podana, byly nadgodziny 6 (29 grudzien 2018, sobota) i 4 (30 grudzien, niedziela), razem 10 nadliczbowych....w Rachmistrzu forma ksiegowosci: Podatek zryczaltowany...trzeba bylo wydrukowac Ewidencje przychodow, rejestr zakupu VAT i rejestr sprzedazy VAT....trzy faktury byly sprzedazowe i jedna zakupowa, w tych sprzedazowych trzeba bylo zaznaczyc czy 3% czy 17% stawki ryczaltu i jeszcze trzeba bylo uzupelnic Druk ZUS RCA

[ Dodano: Sob 19 Sty, 2019 18:01 ]
Kwoty i podstawy do wypelnienia druku dla pracodawcy byly podane w arkuszu, tak samo kiedy 3% a kiedy 17% bylo za jaka fakture

Lenaa2905 

Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 19:22   

ShNicky2525,
WITAM ROZUMIEM ZE DRUKI RCA DLA PRACODAWCY BYŁY DO WYPEŁNIENIA RĘCZNEGO.
POZDRAWIAM MAGDA

ShNicky2525 

Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 20:19   

Tak, w arkuszu jest druk do wypelnienia recznego :)

kaisa80 

Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 20:44   

Jutro mam egzamin.Nerwy jak diabli :D :mrgreen: :mrgreen: POwodzenia wszystkim ;-) :roll:

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Xavier_20 

Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 21:49   

Hmm, czyli piszecie, że dzisiaj rano była Kpir, a o 15 już ryczałt ? Zwykle nie zmieniali tego w ciągu jednego dnia... Tak w ogóle to chyba dzisiaj pierwszy raz był ryczałt na egzaminie praktycznym... Ma Ktoś z Was zadanie z rozwiązaniem na przećwiczenie ryczałtu w Rachmistrzu ? Np. zadanie Ryczałt?

ShNicky2525 

Wysłany: Sob 19 Sty, 2019 23:33   

W tej sesji zmienili zdanie :p Tez pierwszy raz sie z tym spotkalam dzisiaj na egzaminie...pierwsza faktura dotyczyla sprzedazy materialow fotograficznych i jak sie wpisalo w ewidencje przychodow to byly te procenty i kwote netto wpisalam przy stawce 3%, pozniej wzielam zaznaczylam Dodaj dane VAT zeby mi sie pokazalo w rejestrze VAT sprzedazy i kwote netto wpisalam jeszcze raz przy 23% tak jak w KPiR sie bierze...pozostale dwie faktury dotyczyly uslug fotograficznych i kwoty netto wpisalam przy stawce 17% (w tresci jest podane kiedy 3% a kiedy 17%) i tez zanaczylam Dodaj dane VAT i wpisalam kwote netto w 23%...a ostatnia fakture za zakup trzeba wpisac oddzielnie w Rejestr zakupu VAT

Xavier_20 

Wysłany: Nie 20 Sty, 2019 09:36   

Dziękuję :) Jak Ktoś dzisiaj będzie pisał to podzielcie się co mieliście ;) :D

[ Dodano: Nie 20 Sty, 2019 10:25 ]
ShNicky2525 napisał/a:
W tej sesji zmienili zdanie :p Tez pierwszy raz sie z tym spotkalam dzisiaj na egzaminie...pierwsza faktura dotyczyla sprzedazy materialow fotograficznych i jak sie wpisalo w ewidencje przychodow to byly te procenty i kwote netto wpisalam przy stawce 3%, pozniej wzielam zaznaczylam Dodaj dane VAT zeby mi sie pokazalo w rejestrze VAT sprzedazy i kwote netto wpisalam jeszcze raz przy 23% tak jak w KPiR sie bierze...pozostale dwie faktury dotyczyly uslug fotograficznych i kwoty netto wpisalam przy stawce 17% (w tresci jest podane kiedy 3% a kiedy 17%) i tez zanaczylam Dodaj dane VAT i wpisalam kwote netto w 23%...a ostatnia fakture za zakup trzeba wpisac oddzielnie w Rejestr zakupu VAT

A odliczyłaś składki społeczne i zdrowotną 7,75 % od przychodów ? I skąd wzięłaś kwotę ? z Listy płac? Odliczyłaś składki społeczne i zdrowotną 7,75 % i pracownika (płacone przez pracownika i pracodawcę) i wspólnika ?

dorfando 

Wysłany: Nie 20 Sty, 2019 13:18   

ShNicky2525,
Dziękujemy ♡

malgost4 

Wysłany: Nie 20 Sty, 2019 13:32   

Hey czy moze ktos sie podzielic jak wygladal egzamin dzis?

Dpekooo 

Wysłany: Nie 20 Sty, 2019 14:30   

agajol2 napisał/a:
Dpekooo napisał/a:
Kpir, LP, umowa o pracę, przelew do US
Stawka godzinowa, z nadgodzinami w sobotę i niedzielę.

A można prosić o więcej szczegółów?

nic wiecej nie wiem tez pisze 21 a to na forach znalazłam

[ Dodano: Nie 20 Sty, 2019 14:59 ]
Xavier_20 napisał/a:
Hmm, czyli piszecie, że dzisiaj rano była Kpir, a o 15 już ryczałt ? Zwykle nie zmieniali tego w ciągu jednego dnia... Tak w ogóle to chyba dzisiaj pierwszy raz był ryczałt na egzaminie praktycznym... Ma Ktoś z Was zadanie z rozwiązaniem na przećwiczenie ryczałtu w Rachmistrzu ? Np. zadanie Ryczałt?

dodaje zadanie z kluczem

Xavier_20 

Wysłany: Nie 20 Sty, 2019 15:29   

Dpekooo, Dpekooo,
Dpekooo napisał/a:
Dziękuję ;)

Dpekooo 

Wysłany: Nie 20 Sty, 2019 16:41   

czy tylko ja sie zastanawiam czy jest sens tam isc... z każdą chwilą wiem mniej :cry: :cry: :cry:

ShNicky2525 

Wysłany: Nie 20 Sty, 2019 16:46   

Xavier_20 napisał/a:

ShNicky2525 napisał/a:

A odliczyłaś składki społeczne i zdrowotną 7,75 % od przychodów ? I skąd wzięłaś kwotę ? z Listy płac? Odliczyłaś składki społeczne i zdrowotną 7,75 % i pracownika (płacone przez pracownika i pracodawcę) i wspólnika ?

Nic nie odliczałam, wszystkie kwoty do wypełnienia druku ZUS RCA były podane dla pracodawcy w arkuszu, tylko trzeba było wpisać je w druk a podstawy i kwoty składek dla pracownika wzięłam z Gratyfikanta tam gdzie się robi Listę płac jest "Pokaż wypłatę" i przeszłam do zakładki "ZUS"

Xavier_20 

Wysłany: Nie 20 Sty, 2019 17:32   

ShNicky2525 napisał/a:
Xavier_20 napisał/a:

ShNicky2525 napisał/a:

Nic nie odliczałam, wszystkie kwoty do wypełnienia druku ZUS RCA były podane dla pracodawcy w arkuszu, tylko trzeba było wpisać je w druk a podstawy i kwoty składek dla pracownika wzięłam z Gratyfikanta tam gdzie się robi Listę płac jest "Pokaż wypłatę" i przeszłam do zakładki "ZUS"

Oki rozumiem, nie chodziło mi o RCA. Pomyliłem ewidencje przychodów z podsumowaniem przychodów, gdzie trzeba dodac odliczenia składek ZUS i zdrowotnej. Co do RCA to były dwa druki do wypełnienia, jeden dla pracownika i drugi dla pracodawcy ? Z tego co zrozumiałem to był tylko jeden druk RCA do wypełnienia za pracownika tak ?

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu