Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu Czerwiec 2017 - egzamin
Autor Wiadomość

Morenax5 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 13:08   

Czym mierzyliscie wymiary, linijka ? Najwyzszy kwiat ile mierzyl na linijce.. komisja wszystkie narzedzia linijki dawala czy swoje trzeba miec ?

Azalia1 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 13:34   

Morenax5 napisał/a:
Czym mierzyliscie wymiary, linijka ? Najwyzszy kwiat ile mierzyl na linijce.. komisja wszystkie narzedzia linijki dawala czy swoje trzeba miec ?

[ Dodano: Czw 29 Cze, 2017 13:37 ]
Przeczytaj wszystkie strony tam masz wszelkie potrzebne informacje. Na stanowisku wszystko jest. Ja nie miałam zszywacza, więc możesz ze sobą wziąć i zapytać, czy możesz użyć. Wzięłam ze sobą tylko dowód i czarny długopis.

Flora2017 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 13:44   

Azalia1 napisał/a:
Morenax5 napisał/a:

[ Dodano: Czw 29 Cze, 2017 13:37 ]
Przeczytaj wszystkie strony tam masz wszelkie potrzebne informacje. Na stanowisku wszystko jest. Ja nie miałam zszywacza, więc możesz ze sobą wziąć i zapytać, czy możesz użyć. Wzięłam ze sobą tylko dowód i czarny długopis.

to jeszcze ja chciałabym się upewnić, czy na pewno w zadaniu występowało słowo: "dekoracyjny". Wszędzie gdzie czytam i zaglądam, paralel występuje raczej w stylu wegetatywnym. Tu na początku wątku też niektórzy pisali, że nic nie był napisane, że ma być styl dekoracyjny, a potem pisałyście, że owszem, dekoracyjny.
Kurczę no aż taką hybrydę stworzyli nam egzaminatorzy?

Moribana 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 13:56   

Nie przypominam sobie, aby było napisane styl dekoracyjny. O ile pamiętam to tylko równoległy.

Azalia1 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 14:15   

W pierwszej części zadania było napisane, że równoległa. W drugiej, co jest rozpisane zamówienie dla kogo, jakie kwiaty itd., było zaznaczone styl dekoracyjny. Dlatego zastanawiałam się jak połączyć jedno z drugim, ale owszem się da. Co do linijki to jest na stanowisku (chyba 30 cm), także metrówka.

[ Dodano: Czw 29 Cze, 2017 14:18 ]
Jeżeli mi nie wierzysz to i tak nic nie szkodzi przygotować się na taką ewentualność. Na egzaminie przekonasz się, czy jest też dekoracyjna, czy nie :-)

[ Dodano: Czw 29 Cze, 2017 14:24 ]
Sprawdź sobie egzamin praktyczny z 2012 o firmie next. Masz tam najpierw ZADANIE EGZAMINACYJNE, a potem zamówienie klienta.

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Flora2017 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 14:25   

Azalia1 napisał/a:
W pierwszej części zadania było napisane, że równoległa. W drugiej, co jest rozpisane zamówienie dla kogo, jakie kwiaty itd., było zaznaczone styl dekoracyjny. Dlatego zastanawiałam się jak połączyć jedno z drugim, ale owszem się da. Co do linijki to jest na stanowisku (chyba 30 cm), także metrówka.

[ Dodano: Czw 29 Cze, 2017 14:18 ]
Jeżeli mi nie wierzysz to i tak nic nie szkodzi przygotować się na taką ewentualność. Na egzaminie przekonasz się, czy jest też dekoracyjna, czy nie :-)

po prostu dziwię się, że CKE daje takie, przynajmniej dla mnie, nieoczywiste połączenia, zamiast iść zgodnie z literaturą ;)

Dziękuję dziewczyny. Wszystko co piszecie nas wszystkich przybliża do upragnionego zdania egzaminu.

Azalia1 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 14:29   

W 2012 w zadaniu nie jest w ogóle zaznaczone jaki styl, a w zamówieniu klienta już tak. Z takim podejściem musiałabyś nie uwzględniać stylu kompozycji, bo nie było w zadaniu egzaminacyjnym tylko w zamówieniu. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłam :-)

Flora2017 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 14:33   

Azalia1 napisał/a:
W 2012 w zadaniu nie jest w ogóle zaznaczone jaki styl, a w zamówieniu klienta już tak. Z takim podejściem musiałabyś nie uwzględniać stylu kompozycji, bo nie było w zadaniu egzaminacyjnym tylko w zamówieniu. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłam :-)

wszystko jasne, właśnie widzę, że akurat wtedy był formalno-linearny. Dziękuję :)

Dzastka 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 20:46   

Dziewczyny. Czy tak mają wyglądać te rysunki ?

Azalia1 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 21:26   

Spójrz na str. 21 jak zaznacza się linie z wymiarami. W rzucie z boku widzisz z boku. Dolną część doniczki narysowałaś prosto ( dobrze ), a górną zaznaczyłaś łukowato jakbyś patrzyła od góry. Rzut z góry: uwzględniłaś tylko średnicę doniczki, jeżeli będzie wystawać zieleń poza średnicę pojemnika to musisz to uwzględnić na rysunku i też obliczyć ile cm jest poza nią.

[ Dodano: Czw 29 Cze, 2017 21:33 ]
W rzucie z boku brakuje Ci jednego czosnku, a jak widać tego z tyłu to narysuj go za łodygą tego najwyższego z środka. No i chryzantemy są rozgałęzione a tam jest narysowane jakbyś po jednej ( pojedynczej ) dała, a nie po gałązce jeżeli wiesz co mam na myśli.

kitka269 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 21:34   

dziewczyny a jakie są rośliny do wypełnienia tego kosmicznego cuda :)

Azalia1 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 21:36   

Ewentualnie te 4 liście aspidistry zasłaniają ten czosnek z tyłu to zaznacz tez te 2 z tyłu aspidistry, a czosnku nie.

kitka269 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 21:43   

a liście aspidistry można zwinąć(przebić) czy trzeba dać równolegle wbite w gąbkę np. między czosnek

Azalia1 

Wysłany: Czw 29 Cze, 2017 21:46   

kitka269 napisał/a:
dziewczyny a jakie są rośliny do wypełnienia tego kosmicznego cuda :)

Wszystkie rośliny były wymienione niejednokrotnie.

[ Dodano: Czw 29 Cze, 2017 21:54 ]
kitka269 napisał/a:
a liście aspidistry można zwinąć(przebić) czy trzeba dać równolegle wbite w gąbkę np. między czosnek

U mnie dziewczyna i u kogoś " przebiły " łodygą. Ja chciałam je zwinąć w długi rulonik ( jak wydłużonego papilota z włosów ) na równoległą, ale nie miałam zszywacza. Dla mnie aspidistra była trochę niebezpieczna, więc ją odstawiłam.

[ Dodano: Czw 29 Cze, 2017 22:04 ]
Generalnie możesz z nią eksperymentować jeżeli umiesz z nią pracować ( nie zdewastować ). Dla mnie była zbyt duża, długa, masywna, poza tą jedną koncepcją. Myślę, że co człowiek to pomysł, więc zdajcie się na siebie i miejcie satysfakcję, że zdaliście dzięki sobie a nie podpowiedziom :-) Ja już zaczynam czuć się jakbym z niejedną zdawała egzamin ;-) Jesteście na pewno silne i zdolne, więc mimo stresu dacie radę. Ja miałam mega stres i mało czasu mi zostało na kompozycję, ale dałam radę bez tylu wskazówek ;-) Uda się Wam :-) Ja czułam się jak w MasterChef-ie jak kończył się czas a tu od nowa trzeba gotować ( jeżeli ktoś oglądał ten program ) B-)

[ Dodano: Pią 30 Cze, 2017 05:55 ]
Z upływem czasu cieszę się, że byłam jako jedna z pierwszych zdających :-) Wszystko już za mną ;-)

Flora2017 

Wysłany: Pią 30 Cze, 2017 11:09   

ggina napisał/a:

czy na egzaminie należało opisać poszczególne czynności np. tytuł pracy egzaminacyjnej: "projekt realizacji prac kompozycji na stół bufetowy..... " i załozenia do projektu np. opis miejsca w którym bedzie stac dana kompozycja? oraz opis prac przy danej kompozycji? tak jak zostało to opisane na tej str. :
http://www.oke.krakow.pl/...347_09_2012.pdf

bardzo prosze o odpowiedz.

egzamin w 2012 roku był jeszcze na starych zasadach i z tego co kojarzę, florystyka była wtedy wszędzie dwuletnia. Stąd też opisy na egzaminie oraz jego wydłużony czas trwania. Teraz mamy 120 minut a nie 180. nic nie trzeba opisywać.

Proszę tu zerknąć: http://www.egzaminzawodow...esien-2014.html dostępne za darmo po zalogowaniu.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu