Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu egzamin czerwiec 2019
Autor Wiadomość

i__ona 

Wysłany: Wto 25 Cze, 2019 22:33   

Nikt nic nie napisze co było? :(
To chociaż na prv proszę [email protected]
Z góry baardzo dziękuję!

tojesta92 

Wysłany: Wto 25 Cze, 2019 23:25   

i__ona napisał/a:
Nikt nic nie napisze co było? :(
To chociaż na prv proszę [email protected]
Z góry baardzo dziękuję!

Jestem po dzisiejszym egzaminie, był do zrobienia flowerbox z 15 różowych róż i ruskusu z różowa wstążka. Styl dekoracyjny, kompozycja ma być od 25 do 30 cm wysokości. Pudełko ma wymiary 18cm wysokości i 13 cm szerokości. Trzeba zrobić rysunek kredkami i ołówkiem w skali 1:2 rzut z boku i rzut z góry plus indeks barw.(bilecik też naniescie na rysunek bo ja zapomniałam :P) Kosztorys trzeba wypisać z podziałem na materiały roslinne, dekoracyjne i techniczne.( wszystko pisze w ramce z zamówieniem, trzeba dobrze czytać). Do bukietu trzeba dołączyć między kwiaty bilecik z białą wstążka(wypisać dedykacje). My mieliśmy na stanowisku, do części pisemnej: kredki, ołówek, gumka, cyrkiel, linijka a do części praktycznej: sekator, nóż, nożyczki, celofan, gabke, pudełko,klej na gorąco, miske z wodą, sciereczke, 15 róż, ruskus a wstazki były 2 dla wszystkich w całej rolce. Nie wiem jak u innych :) przed wykonaniem rysunków mogliśmy zmierzyć szerokość i wysokość róż żeby w skali też namalować dobrze rysunek, wysokość rzeczywista na rysunku musi zgadzać się z rzeczywistym bukietem, który wykonacie :) powiedzenia wszystkim życzę :) i dziękuję za pomoc marownia, która jedyna odpisała ! :)

i__ona 

Wysłany: Sro 26 Cze, 2019 17:57   

Baaardzo dziękujemy ^^
Czy wiecie moze gdzie mozna znalezc arkusze z pytaniami teraz z czerwca, nam kazali zostawic i nie ma jak sobie sprawdzic.... :/

Karolina123123 

Wysłany: Sro 26 Cze, 2019 19:38   

A ja mam pytanie jak było z ułożeniem róż. Czy była dowolność? Czy styl np paralel lub kopuła? No i ten indeks barwny . Podpowie ktoś o co dokładnie chodzi czy to po prostu legenda.

Ewa od drzewa 

Wysłany: Sro 26 Cze, 2019 19:47   

Czy były konkretne wskazania co do zrobienia kokardy, użycia wstążki? Marownia pisał, że miała być kokarda na płasko, czyli angielska, czy tak? I czy sama kokarda, czy też należało owinąć flowerboxa wstążką i na łączeniu dopiero kokarda?
A w kosztorysie ile należało podać długości zużytej wstążki?

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

Ewa od drzewa 

Wysłany: Sro 26 Cze, 2019 19:59   

Karolina123123 napisał/a:
No i ten indeks barwny . Podpowie ktoś o co dokładnie chodzi czy to po prostu legenda.

Legenda zawierająca prostokąciki kolorowe oznaczające użyty materiał florystyczny. Nas uczono, aby w rzucie z boku zawrzeć w legendzie też to, co niewidoczne, czyli gąbkę, celofan - tu samo wypisanie, bez prostokącika.

A na jaką wysokość wyciągałyście róże powyżej poziomu pudełka?

anna200000 

Wysłany: Sro 26 Cze, 2019 22:38   Kosztorys

W jakiej cenie trzeba się zmieścić? Czy jak użyje wszystkie materiały zmieszczę się w cenie?

marownia 

Wysłany: Czw 27 Cze, 2019 13:32   Re: Kosztorys

anna200000 napisał/a:
W jakiej cenie trzeba się zmieścić? Czy jak użyje wszystkie materiały zmieszczę się w cenie?

Chyba się zmieścisz, chociaż ja użyłam mniej kleju. Koszt max.120 zł

[ Dodano: Czw 27 Cze, 2019 13:33 ]
Ewa od drzewa napisał/a:

A na jaką wysokość wyciągałyście róże powyżej poziomu pudełka?

30cm max wysokość minus 18 cm wysokość pudełka, mniej więcej tyle wystawały róże nad pudełkiem.

[ Dodano: Czw 27 Cze, 2019 13:35 ]
Ewa od drzewa napisał/a:
Czy były konkretne wskazania co do zrobienia kokardy, użycia wstążki? Marownia pisał, że miała być kokarda na płasko, czyli angielska, czy tak? I czy sama kokarda, czy też należało owinąć flowerboxa wstążką i na łączeniu dopiero kokarda?
A w kosztorysie ile należało podać długości zużytej wstążki?

Nie było konkretnych wytycznych, ale podobno trzeba owinąć pudełko i na łączeniu kokardę na płasko, koniecznie trzeba użyć do tego kleju na gorąco. W kosztorysie możesz podać całą wstążkę, którą masz, a jak zużyjesz mniej to możesz wyrzucić.

[ Dodano: Czw 27 Cze, 2019 13:37 ]
Karolina123123 napisał/a:
A ja mam pytanie jak było z ułożeniem róż. Czy była dowolność? Czy styl np paralel lub kopuła? No i ten indeks barwny . Podpowie ktoś o co dokładnie chodzi czy to po prostu legenda.

Była dowolność, jedynie wskazane w zamówieniu, że styl dekoracyjny i kompozycja okrągła.
Indeks to było takie okienko, które należy podzielić na kilka części i zamalować na kolory, których użyło się na rysunku.

monia1220 

Wysłany: Czw 27 Cze, 2019 15:21   

A czy wystawiacie gąbkę ponad boxa

florystamagda 

Wysłany: Czw 27 Cze, 2019 15:31   

Hey mam pytanko czy w kosztorysie byla robocizna 30%?

[ Dodano: Czw 27 Cze, 2019 15:52 ]
Czy pudełko jest z wieczkiem I trzeba przykleic od dołu i co na lisciku napisać

marownia 

Wysłany: Czw 27 Cze, 2019 21:42   

monia1220 napisał/a:
A czy wystawiacie gąbkę ponad boxa

Nie było takiej potrzeby, róże spokojnie mieszczą się gdy gąbka nie wystaje z pudełka, gdy wystaje to gorzej ją zasmakować. a

[ Dodano: Czw 27 Cze, 2019 21:43 ]
florystamagda napisał/a:
Hey mam pytanko czy w kosztorysie byla robocizna 30%?

[ Dodano: Czw 27 Cze, 2019 15:52 ]
Czy pudełko jest z wieczkiem I trzeba przykleic od dołu i co na lisciku napisać

W kosztorysie trzeba było również ująć koszt robocizny.
Pudełko było z wieczkiem, które trzeba było przykleić. Na liściku trzeba napisać tekst, który był podany w zadaniu.

florystamagda 

Wysłany: Czw 27 Cze, 2019 21:57   

Czy koszt robocizny jest 30%?

kdubernas 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 12:24   

Witam czy była podana skala na tym egzaminie? W jakiej skali wykonac rysunki? Jaki Państwo mieli kształt flower boxa?

lotosik00 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 13:34   

Ja bym chciała podziękować wszystkim tym, którzy zechcieli poświęcić swój czas i podzielić się z innym już zdobytą wiedzą w temacie egzaminu... na pewno duża część z nas będzie miała łatwiej... Niech Wam los sprzyja :) ...

Ewa od drzewa 

Wysłany: Pon 01 Lip, 2019 20:13   ideks barwny

O, kurcze, dziś dowiedziałam się, ze na rysunku rzutu boku oprócz legendy był tajemniczy "INDEKS BARWNY". To coś nowego. Co koleżanki zrobiły w tym miejscu? Bo chyba nie chodzi, aby powtórzyć legendę? Jutro zdaję i jestem z tym w kropce.

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu