Grupy • FAQ • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Odpowiedz do tematu R.26 praktyczny egzamin styczeń 2016
Autor Wiadomość

Herbatnica 

Wysłany: Pią 01 Sty, 2016 23:11   R.26 praktyczny egzamin styczeń 2016

Praktyczny egzamin jest zdawany w różnych terminach w zależności od miast. Ja będę zdawać w Krakowie 21 lub 22 stycznia. Czy ktoś z Was zdaje praktyczny egzamin wcześniej? Czy po egzaminie moglibyście napisać tutaj, co było na egzaminie (jakie były rośliny i mniej więcej po ile sztuk, co trzeba było z nich zrobić i jakie to miało mieć wymiary)?

dellfia 

Pomogła: 2 razy

Wysłany: Wto 12 Sty, 2016 10:46   praktyczny

my mamy 16,01 2016

hiboo 

Wysłany: Wto 12 Sty, 2016 12:35   

Ja jestem ze Szczecina i mam egzamin praktyczny dopiero 27go stycznia. A jak u Was wygląda sprawa z egzaminem pisemnym? Ja mam termin na 14go, Wy też? Nie ma może jakiś przecieków co do aktualnego arkuszu z obydwóch egzaminów? Z tego co słyszałam od wcześniejszych absolwentów, udało im się zdobyć arkusz z rozwiązaniami przed egzaminem.

teresab123 

Wysłany: Wto 12 Sty, 2016 21:49   

ja zdaję 20.01.2016 jestem z Oświęcimia

Herbatnica 

Wysłany: Sro 13 Sty, 2016 05:20   

dellfia i teresab123, bardzo Was proszę napiszcie tutaj już po Waszych egzaminach praktycznych, co na nich było :-) Będę ogromnie wdzięczna :-)

hiboo, egzamin pisemny jest w całej Polsce tego samego dnia. Ja mam już zdany, nie miałam żadnych arkuszy z rozwiązaniami przed egzaminem.

Wiem, że macie egzamin pisemny już w ten czwartek, więc wrzuciłam dla Was kilka rzeczy przydatnych do powtórki, z których ja korzystałam. Powodzenia

Ciekawa

Imiê: Ciekawa
Typ szko³y: fajny
Profil szko³y: ciekawy
Do³±czy³: dawno
Sk±d: daleko

Wysłany:    

Testy teoretyczne CZERWIEC 2014 z rozwi±zaniami s± na stronie - sprawdz swój wynik egzaminu
www.testy.egzaminzawodowy.info

Arkusze praktyczne i przyk³adowe rozwi±zania zadañ s± na stronie
www.egzaminzawodowy.info

dianuska403 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 21:43   

Dziewczyny! Jak tam po pisemnym? Jak poszło?
Ja mam problem z kilkoma odpowiedziami na te pytania:3,5, 6, 11, 21, 22 i 33. Znacie może odpowiedzi?

A na praktycznym mamy do zrobienia bukiet z żywych kwiatów udekorowany fizeliną.

dellfia 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 22:30   

ja mam 23/40 ;-)

Uania 

Pomogła: 14 razy

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 23:06   

[ Dodano: Nie 17 Sty, 2016 20:37 ]
Jestem już po egzaminie i mogę pomóc ile pamiętam... trzeba było wykonać bukiet stopniowany z 7 gerber, 3 eustom i zieleni ciętej do 60zł... coś takiego jak koleżanka dodała zdjęcie powyżej. Trzeba było wykonać 2 rysunki w skali 1:5... z przodu i z boku no i standardowo kalkulacje. Jak coś to pytajcie konkretnie, co będę wiedziała to podpowiem.

ageratum 

Wysłany: Nie 17 Sty, 2016 21:55   

Uania
Pamiętasz może jak dużo było zieleni

juskata 

Wysłany: Nie 17 Sty, 2016 22:09   

Uania jaka była technika wykonania bukietu : skrętolegle czy równolegle ?

dellfia 

Wysłany: Nie 17 Sty, 2016 23:06   

skrętoległa
liśc kordyliny bordowej 1 , do tego był ruskus 3 szt , liście orzecha i coS na s w dwóch odmianach modrzewiowej i jeszcze jednej ale nie pamiętam po 5

Uania 

Wysłany: Nie 17 Sty, 2016 23:21   

ageratum napisał/a:
Uania
Pamiętasz może jak dużo było zieleni

Tak jak napisała dellfia i jeszcze asparagus modrzewiowy i asparagus sierpowaty

Herbatnica 

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016 00:37   

Uania dzięki ogromne za odpowiedź. Informacje, które podałaś są dla mnie bardzo cenne. Kolejne pytania:

1. Jakie zdjęcie? Nie wyświetla mi się żadne. Czy mogłabyś mi wysłać na [email protected] ?
2. Czy nazwy roślin były podane po łacinie?
3. Piszesz, że bukiet był stopniowany. Mnie uczono, że stopniowany to równoległy.
dellfia pisze jednak, że skrętoległy. Co Wy, pozostałe osoby o tym sądzicie?
4. Trzeba ten bukiet zrobić w ręku, następnie związać, a następnie okręcić fizeliną? Dobrze piszę?
5. W jakich cenach były te rośliny? Jeżeli pamietacie cenę którejkolwiek rośliny, to proszę napiszcie.
6. Czy trzeba opisać co się robiło po kolei?
7. 120 minut na wszystko?

ageratum 

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016 08:44   

Uania i Dellfia stokrotne dzięki za info. Wasze informacje są na wagę złota.
Przyłączam się do prośby Herbatnicy co do zdjęć. Jeśli możesz do mnie też wyślij [email protected]
Dla mnie bukiet stopniowany jest robiony techniką mieszaną, te rośliny które są wyciągnięte wysoko w górę układa się równolegle a te które rozbudowują dół bukietu skrętolegle. U nas ponoć nie ma być flizeliny tylko jakaś wstążka z tafty z drucikiem co sugeruje kokardę ale to domysły. Prawdopodobnie trzeba się też zmieścić w czasie ze sprzątnięciem stanowiska.
Dajcie znać co z tym opisem.

[ Dodano: Pon 18 Sty, 2016 09:05 ]
Wbiłam niepełny adres, bardzo proszę o zdjęcia na [email protected]

Uania 

Wysłany: Pon 18 Sty, 2016 09:07   

Herbatnica napisał/a:
Uania dzięki ogromne za odpowiedź. Informacje, które podałaś są dla mnie bardzo cenne. Kolejne pytania:

1. Jakie zdjęcie? Nie wyświetla mi się żadne. Czy mogłabyś mi wysłać na [email protected] ?
2. Czy nazwy roślin były podane po łacinie?
3. Piszesz, że bukiet był stopniowany. Mnie uczono, że stopniowany to równoległy.
dellfia pisze jednak, że skrętoległy. Co Wy, pozostałe osoby o tym sądzicie?
4. Trzeba ten bukiet zrobić w ręku, następnie związać, a następnie okręcić fizeliną? Dobrze piszę?
5. W jakich cenach były te rośliny? Jeżeli pamietacie cenę którejkolwiek rośliny, to proszę napiszcie.
6. Czy trzeba opisać co się robiło po kolei?
7. 120 minut na wszystko?

1. Usunęła te zdjęcie nie wiem dlaczego
2. Nie były podane po łacinie, wszystko po polsku
3. Też właśnie tego nie rozumiem, nie wiem czy mam dobrze czy źle.. jak macie możliwość zapytać kogoś kto się zna to zróbcie to.
4. Myślę, że tak
5. gerbery 1,50/eustomy 3,50/asparagusy 1zł reszty nie pamietam bo nie uzywalam
6. Nie trzeba
7. Tak
:)

[ Dodano: Pon 18 Sty, 2016 09:15 ]
Cytat:
U nas ponoć nie ma być flizeliny tylko jakaś wstążka z tafty z drucikiem co sugeruje kokardę ale to domysły. Prawdopodobnie trzeba się też zmieścić w czasie ze sprzątnięciem stanowiska.

U mnie była i fizelina i wstążka z tafty. Tak, trzeba się zmieścić w czasie ze sprzątaniem, na koniec trzeba posegregować do 2 różnych worków odpady organiczne i nieorganiczne.

CZYTAJCIE UWAŻNIE ZADANIE... JA KOJARZĘ, ŻE BYŁO NAPISANE, ŻE GERBERY MAJĄ BYĆ DRUTOWANE I TRZEBA JE OWINĄĆ TAŚMĄ MASKUJĄCĄ (ZAJMUJE TO W SUMIE NAJWIĘCEJ CZASU PRZY PRZYGOTOWANIU KWIATÓW)... U MNIE DZIEWCZYNY PRZEOCZYŁY TO

Ciekawa 

Imię: Ciekawa
Typ szkoły: fajny
Profil szkoły: ciekawy

Odpowiedz do tematu